MobilShift

Samsung S8 Hard Reset Atma

15.08.2017
34
Samsung S8 Hard Reset Atma

Samsung S8’e Hard Reset atma işlemi, cihazı sıfırlar ve tüm verileri ve ayarları silerek, fabrika ayarları konumuna getirir. Eğer cihazınız karasız kalıyorsa, donuyor veya takılıyorsa, bazı uygulamalar anlamsız şekilde kapanıyor veya hata veriyorsa, cihazı sıfırlamanız yerinde olabilir. Samsung s8 hard reset nasıl atılır?

Galaxy S8 modeli için sıfırlama işlemi 2 (iki) şekilde yapılır. İlk yöntemde cihaz içinde yer alan ayar menülerini kullanılır diğer yöntem ise cihaz kapalı iken tuş takımları ile yapılır.

İkinci yöntem biraz daha zor ve karışık gelebileceği için, biz ilk yöntemi anlatacağız. Bu arada önemli bir uyarıda, cihaza reset atarak sıfırladığınızda, tüm verilerini ve içerikleriniz silinir ve cihaz fabrika ayarlarına döner.

Samsung s8 Hard Reset Nasıl Atılır?

Bu sebeple, mutlaka cihaza reset atmadan önce, yedekleme işlemlerinizi yapınız. Eğer Samsung cihazı yedekleme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, yedekleme çeşitleri ve yöntemleri hakkında size yardımcı olabilecek bazı makaleleri aşağıda bulabilirsiniz.

Samsung S8’i Hard Reset Atmadan Yedekleyin

Samsung S8 hard reset işlemi uygulamadan önce veri kaybı yaşamamak için mutlaka yedeklemenizi öneriyoruz. Bunun en kolay yolu ise, aşağıdaki uygulamayı kullanmaktır. Samsung S8’i kablo ile bilgisayara bağladıktan sonra, Smart Switch ile tün verilerinizi, Kişiler, Resimler, Videolar, Mesajlar gibi her şeyi yedekleyebilir ve daha sonra geri alabilirsiniz.

Bu işlem nasıl yapılır, aşağıdaki yazmızdan ulaşarak uygulayabilirsiniz.

Samsung smart switch nedir

Samsung S8 Hard Reset Atma İşlemi

Samsung S8’e Hard Reset atmadan önce, bataryası en az %50 olmasına dikkat edin ve yedekleme işlemini de yapın, şimdi cihazın Ayarlar kısmına gelin ve burada yer alan “Yedekle ve Sıfırla” menüsü altında ki “Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğine dokunun, son olarak “Telefonu Sıfırla“, “Herşeyi Sil” seçeneğine dokunun ve bekleyin. Samsung Galaxy S8 Hard Reset işlemi başlayacak ve bir kaç dakika içinde cihaz fabrika ayarlarına gelecektir.

  • Ayarlar
  • Yedekle ve sıfırla
  • Fabrika ayarlarına sıfırla
  • Telefonu sıfırla
  • Herşeyi sil

Tuşlar ile Samsung Hard Reset Nasıl Atılır?

Samsung S8 Hard Reset, telefonunuzun tuş kombinasyonları ile yani ayarlara girmeden de yapılabilir, sonucunda yapılan işlem tamamen aynıdır. Bu işlemi telefonunuzu açamadığınız zaman yapabilirsiniz. Bu işlem diğer işleme göre biraz daha karışık olabilir, ancak bu şekilde de aynı sonuca ulaşılabilir.

Samsung S8 Hard Reset işlemi için tüm verilerinizi yedekleyin ve cihazı %50 üzerinde şarj etmeden işleme başlamayınız. Samsung S8 Hard Reset için aşağıdaki işlemleri uygulayınız. İlk olarak cihazı kapatınız.

Samsung S8’e Hard Reset için, Ses Açma + Bixby + Güç tuşlarına aynı anda basın ve cihazda Samsung Logosu görününceye kadar basılı tutun.

Samsung S8 Hard Reset

Cihazda mavi bir ekran ve Android logosu çıkar bu aşamada bekleyiniz.

Samsung S8 Hard Reset

Samsung S8’e Hard Reset menüsü çıkacaktır, burada sol taraftaki ses tuşları ile menülerde seçim yapabilirsiniz. Bu menüde “wipe data/factory reset” seçeneğine gelin ve seçim yapmak içinde sağ taraftaki güç tuşunu kullanın.

Samsung S8 Hard ResetSamsung S8'e Hard Reset

Bu aşamada sizden bir onay istenir ve bu işlemde geri dönüş veya geri alma imkanınız olmaz, tüm verileriniz silinecek ve cihaz fabrika ayarlarına dönecektir. Tekrar sol taraftaki ses tuşları ile “Yes” seçeneğine gelin ve sol taraftaki güç tuşu ile işlemi onaylayın.

Samsung S8 Hard Reset

Cihazda Hard Reset işlemi başlayacaktır ve bir süre sonra, cihaz tekrar kapanıp açılacaktır, Samsung S8 tekrar açıldığında ise, fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Cihaza yeniden bir Google hesabı kurmalısınız. Cihaz fabrika ayarlarına döndüğü için varolan Google hesabınızda sıfırlanacaktır. Bu işlem için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Android cihaza Google Hesabı ekleme

Android Google Hesap Ekleme

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.