MobilShift

Samsung s6 numara engelleme ve Kaldırma

04.10.2015
332
Samsung s6 numara engelleme ve Kaldırma

Samsung s6 numara engelleme

Samsung S6 ve S6 Edge’de numara engelleme nasıl yapılır? Arama engelleme, sizin aramasını istemediğiniz bir numarayı, listeye eklemeniz ve bu numaradan gelen aramanın otomatik olarak reddedilmesi anlamına gelir. Otomatil reddetme listesine alınan bir numara sizi aradığında, karşı taraf için herhangi bir bildirim gelmeden aramanın sonlandırılması anlamına gelmektedir.

Sizi Arayan numaranın reddedilmesi ardından da, sizde cevapsız çağrı olarak numara görünmektedir. Yani sizi arayan, sizi aslında arar, size bir bildirim gelir, cevapsız çağrılardan bunu görebilirsiniz. Siz izin vermedikçe, bu numara size ulaşmaz.

Samsung S6 numara engelleme nasıl yapılır?

Samsung S6 ve edge modellerinde, kişiler menüsüne giriniz, buradan üstüste üç nokta olan ayarlara girin ve arama ayarlarına dokunun.

samsung-s6-edge-numara-engelleme

Buradan Arama reddetme seçeneğine dokunun, burada Otomatik reddeilecekler listesi seçeneğinden, reddetme listesine numarayı girmeniz gerekmektedir. Arama engelleme yapmak istediğiniz numarayı girerken, başında + işareti ve alan kodu olmasına dikkat ediniz.

Engellediğiniz bir numarayı, aynı alandan silerek arama reddetme listesinden kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.