MobilShift

Samsung S4 ekran görüntüsü alma

04.02.2016
33
Samsung S4 ekran görüntüsü alma

Samsung S4 ekran görüntüsü alma

Samsung Galaxy S4 model bir cihazda ekran görüntüsü nasıl alınır? Samsung S4 modelinde en kolay ekran görüntüsünü nasıl alabilirim? Bu işlem bir kaç yoldan yapılabilmektedir, ilk yöntem ekran üzerinde bir avuç hareketi ile ekranı kaydetme ile yapılmaktadır, bu işlem için, Cihazım menüsüne girerek, Avuçiçi hareketini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Diğer yöntem ise ilkine göre bir çift tuş kombinasyonuna basarak yapılmaktadır. Ekranda Anasayfa (Home) tuşu ile birlikte Güç (Power) tuşlarına aynı anda basarak hızlı bir şekilde ekran resmini çekebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Ekran yakalama

Ekranı yakalamak için Güç tuşu ile birlikte anasayfa Home tuşuna aynı anda basın ve ekran resmi çekildiğine dair, Deklanşör sesini duyunca ekran resminiz çekilerek, screenshot klasörüne kayıt edilecektir.

samsung-ekran-yakalama

Samsung Galaxy S4 modelinde Avuç içi hareketi açma

Bu işlem için, Ayarlar bölümünden cihazım seçeneğine dokunun ve ardından “Hareketler ve işaretler sekmesine dokunun” burada Avuç içi hareketi seçeneğinde bulunan işareti kaydırarak aktifleştirin ve Avuç içi hareket sekmesine dokunun.
samsung-s4-ekran-resmi-çekme

Ekranı yakala özelliğini açmak için dokunun. Burada yapmış olduğumuz işlem sayesinde, ekran resmini çekmek için Avuç içi hareketi özelliğini devreye aldık, bu şekilde ekran resmini tek bir hareket ile alabilirsiniz.

 

samsung-s4-ekran-görüntüsü-alma

Bu ayarları yaptıktan sonra, ekran resmini çekmek için yapmanız gereken, avuç içinizi ekranda sağdan sola yada soldan sağa doğru hareket ettirmek olacaktır. Bu şekilde ekran görüntüsü resmi çekilecek ve screenshot klasörüne kaydedilecektir.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.