MobilShift

Samsung rehber yedekleme

26.05.2015
50
Samsung rehber yedekleme

Samsung rehber yedekleme nasıl yapılır?

Samsung telefonlara ait rehberinizi yedekleme işlemi nasıl yapılır? Samsung marka ve Android işletim sistemine sahip bir cihazda bulunan kişileriniz, silinme ve kaybolma ihtimaline karşı yedekleme yapılarak, koruma altına alınmasında fayda bulunmaktadır. Samsung cihazlarda yedekleme işlemi, Samsung hesabı kullanılarak yapılabilmektedir. Telefonda, rehber yedekleme için birden fazla yöntem bulunur, bu yöntemler, sim karta yedekleme, operatör destekli yedekleme, mail ve Samsung hesabına yedekleme şeklinde söylenebilir.

Samsung Hesabına yedekleme yapmak

Samsung hesabınız varsa bu hesaba bir yedek almanız mümkündür, Rehberiniz de bulunan kişiler ve telefon bilgilerini bu hesaba yedekleme yapabilirsiniz.

Samsung Smart Switch programını kullanarak

Samsung Smart Switch Nedir

Samsung Smart Switch, program yada uygulaması, Samsung cihazları için hazırlanmış olan bir hizmettir ve ister bilgisayarınıza yada başka bir Samsung cihaza kolayca yedekleme yapmak için kullanılabilir. Samsung Smart Switch nasıl kullanılır hakkında daha önce yazdığımız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Sim kartınıza yedekleme yapmak

Rehber yedekleme işlemi cihazlarda bulunan verileri, sim karta yüklemek suretiyle de yapabilirsiniz. Bunun için Rehber yada kişiler menüsünden Sim karta yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.

Operatör üzerinden yedekleme yapmak

Bazı mobil operatörler, rehber yedekleme hizmeti sunmaktadırlar, bu işlem operatörler tarafından ücretsiz olarak verilen bir hizmettir ve bulut depolama hizmeti ile rehberiniz mobil operatör tarafından yedeklenir ve internetten geri yüklenebilir.

Gmail Rehber yedekleme

Gmail senkronizasyonu ile rehberinizi yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Gmail hesabınızı kullanarak kişilerinizi eşitleyerek, cep telefonunda kullanmış olduğunuz Google hesabınızda yedeklemeniz mümkündür. Gmail hesabı ile rehber yedekleme ile ilgili daha detaylı bilgi için Gmail rehber yedekleme isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER:
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.