MobilShift

Samsung numara engelleme

04.02.2016
27
Samsung numara engelleme

Samsung numara engelleme nasıl yapılır?

Numara engelleme için yapılması gereken işlemler, Samsung’da numara nasıl engellenir? Gizli numara engelleme veya istemediğiniz bir numarayı engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz. Samsung, Android cihazlarda arama engelleme işlemi nasıl yapılır? Arama engelleme ve reddetme listesinde bulunan telefon numaraları, otomatik olarak engellenecektir. Bu işlemi uyguladığınızda, sizin engelleme listenizde bulunan bir kişi sizi aradığında, size arayan kişi bilgisi (Kayıtlı ise) veya numara bilgisi gelecektir, ancak karşı taraf size ulaşamayacaktır. Samsung numara engelleme işlemini aşağıdaki anlatılan şekilde yapabilirsiniz.

Samsung numara engelleme için

Buradaki işlemler, telefonun modeline göre değişiklik gösterebilir, ancak işlemin yapıldığı menü yerleri farklı olabilir.

Telefonunuzun Arama ayarlarına girin, ve Arama reddetme seçeneğine dokunun. Burada Tüm numaralar veya Otomatik reddetme numaraları seçenekleri bulunur, burada dilediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz. Otomatik reddetme numaralarına dokunun, burada rehberinizden bir numara seçin veya tuşlar ile numaraları girin, numara engelleme için numara girerken, başında ülke kodununda olduğundan emin olunuz. +905…. gibi, aksi halde numara engelleme işlemi gerçekleşmeyebilir.

Telefon rehberinize girin ve Kişiler bölümünden Ayarlara girin. Aşağıdaki resimde kolay ve hızlı şekilde giriş yapabilirsiniz.

samsung_numara_engelleme-1

Bu bölümden “Ayarlar” kısmına kolayca ulaşabilirsiniz.samsung_numara_engelleme-2

Bu bölümde ise Arama ayarlarına girmeniz gerekmektedir.samsung_numara_engelleme-3

Arama Reddetme seçeneklerine giriniz.samsung_numara_engelleme-4

Otomatik olarak reddedilecekler listesine ulaşarak, ulaşmasını istemediğiniz kişiye ait telefon numarasını yazmanız gerekmektedir.

samsung_numara_engelleme-5

Burada ” + ” ile işaretli kısıma dokunarak açılan menüden dilediğiniz numarayı ekleyebilirsiniz.

samsung_numara_engelleme-6

Buraya girdiğiniz numaralar bir daha sizi aradıklarında telefon herhangi bir arama sinyali vermeden kapanır, ancak size bu arama ile ilgili bir uyarı gelir ve siz numaranın aradığını bilirsiniz.

samsung_numara_engelleme-7

Arama reddetme listesi için, engelleyeceğiniz numaraları girmeniz gereklidir. Otomatik reddetme listenize, birden fazla numara ekleyebilirsiniz.

samsung_numara_engelleme-3

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.