MobilShift

Samsung j5 prime vs j3 pro Karşılaştırma

21.06.2017
30
Samsung j5 prime vs j3 pro Karşılaştırma

Samsung J5 Prime ile J3 Pro karşılaştırması

Samsung J5 prime ve J3 pro farkları neler, her iki telefonun önemli ve bariz bir farkı var mı? Samsung J5 prime j3 pro ile aynı özelliklere mi sahip? Samsung tarafından giriş seviyesi için üretilmiş iki telefonun özelliklerinin karşılaştırması yapılacaktır. Aslında bu iki telefonun fiyat ve garanti durumu dışında belirgin bir farkı bulunmuyor. 5 inç ekrana, 2 Gb ram belleğe ve benzer işlemcilere sahip bu  iki cihazın fiyatları önemli ölçüde farklı.

Samsung J5 Prime, Samsung Türkiye garantisi altında 1.000 (Bin TL) civarında satılırken, Samsung J3 Pro İthalatçı firma garantisi ile 650 TL civarında satılmakta. Bu iki telefonun garanti şartları dışında belirgin farkları da yok.

Elbette her iki cihazda birbirinin aynı özelliklerine sahip değil, ancak kullanıcı tarafından tercih edilecek farkları oldukça az. Buna göre cihaz ekran boyu, Ram bellek miktarı, standart donanımlar olarak tamamen aynı.

Samsung J5 ve J3 Pro farkları neler?

Her iki cihazda yer alan farklar ise ekran teknolojileri, J5 prime IPS LCD teknoloji bir ekrana sahipken, J3 Pro’da Süper Amoled ekran kullanılmış. Ekran çözünürlükleri ise aynı.

Kamera özellikleri farklı; J5 Prime modeli 13 megapiksel bir kameraya sahipken, J3 Proda 8 megapiksel bir kamera kullanılmış.

Bataryasında biraz farklı, Samsung j5 Prime 2400 mAh gücünde bir bataryaya sahipken, J3 proda 2600 mAh batarya kullanılmış.

Bunun dışında en önemli farklardan biriside fiyat farkı tabiki, eğer ithalatçı firma garantisi sizin için önemli değilse, 750-850 TL arasında bir fiyata J3 Pro tercih edilebilir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.