MobilShift

Samsung Galaxy j1-j2-j3-j5 ve j7 ekran fotosunu çekme

09.06.2016
143
Samsung Galaxy j1-j2-j3-j5 ve j7 ekran fotosunu çekme

Samsung Galaxy j serisinde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung’un en çok satan, uygun fiyatlı akıllı telefon serisi olan J serisinde ekran görüntüsü nasıl alınır, ekran fotoğrafı nasıl çekiliyor, en kolay yöntem ile, cihaz ekranında o anda ne varsa kolayca resim olarak alabilirsiniz. Ekranda bulunanları kaydetmeye vaktiniz mi yok, yada ekran görüntüsünü birine mi göndermek istiyorsunuz farketmez, sadece saniyeler içinde Samsung J serisinde ekran görüntüsünü resim haline getirebilirsiniz.

Samsung J1-j2-j3-j5 ve j7 modellerinde ekran resmi çekme

Yapmanız gereken işlem aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan, Anasayfa (Home) ve tuş kilidi (Yan Tarafta olan) tuşlara aynı anda basmanız yeterlidir.

samsung-j1-j2-j3-j5-ekran-fotosunu-alma

Samsung J serisinin tüm modellerinde geçerli olan bu işlemde dikkat etmeniz gereken önemli nokta, bu bahsettiğimiz iki tuşa tam bir senkronizasyon ile aynı anda basmanız şart, bu işlemi doğru yaptığınızı, bir deklanşör sesi ile teyit edebilirsiniz.

O an için ekranda bulunan ne varsa, yani cihazın dokunmatik alanında yer alan her şey, resim olarak “Screenshot” klasörüne kaydedilecektir.

Ekran görüntüsü nereye kaydedilir?

Çektiğiniz bu ekran görüntüsünü, resimlerinizin bulunduğu Galerinizde bulamazsınız, çünkü bu resimler farklı bir klasörde depolanır, bu resimlere ulaşmak için “Dosyalarım” klasöründe yer alan “Resimlerim” alt klasörüne girerek görebilirsiniz.

samsung-j-ekran-resmi-çekme-1

Ekran görüntüsü ve diğer tüm resimleriniz burada yer almaktadır.

samsung-j-ekran-resmi-çekme-2

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.