MobilShift

Samsung Ekran fotoğrafı Resmi çekme | Screenshot | Ekran Görüntüsü alma

07.08.2015
246
Samsung Ekran fotoğrafı Resmi çekme | Screenshot | Ekran Görüntüsü alma

Samsung Ekran fotoğrafı Resmi çekme | Screenshot | Ekran Görüntüsü alma

Samsung markalı bir cihazda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ekran resmini nasıl çekebilirim. Samsung S3 ekran görüntüsü nasıl alırım. Ekran fotoğrafı çekme, ekranı kaydetme programı yada uygulaması var mı? Samsung S3, Samsung S4, Samsung S5, Samsung A3, Samsung A5, Samsung Note 3, Samsung Note 4 gibi birçok modelde kolayca ekran görüntüsü nasıl alınır. Ekranın fotoğrafını en basit şekilde nasıl çekebilirim?

Samsung Android Ekran resmi alma

Samsung cihazlarda Android sürümlü telefonlarda S3 ve sonrası modellerde geçerli olan bir uygulamadır, ekran görüntüsü almanın daha kolay bir yolu vardır. Normal olarak, Android bir sistemde, güç tuşu ile birlikte Home tuşuna bastığınızda ekran fotoğrafı çekilir ve resimler, yada Screenshot klasörüne otomatik olarak kaydedilir. Bu neredeyse tüm arka ve model Android işletim sistemine sahip cihazlarda yapılabilen bir işlemdir ama Samsung cihazlarda buna ek olarak ekran resmi çekmenin daha kolay bir yolu vardır.

samsung ekran görüntüsü alma

Kolay ekran görüntüsü nasıl alınır ( Samsung )

Bu işlem için öncelikle,  avuçiçi ile ekran yakalama modunun açılması gerekmektedir, telefonda varsayılan olarak kapalı gelmektedir. Avuçiçi ile ekran görüntüsü alabilmek için, Ayarlar menüsünden, “Hareketler ve işaretler” alt menüsüne giriniz.

Hareketler ve işaretler” menüsünde, resimde işaretlenmiş olan “Ekranı yakalamak için avuçiçinizi kullanın” menüsüne tıklayınız ve açık konuma getiriniz. Buarada ekranı yakalamak için yapmanız gereken hareketi gösteren bir animasyon ile karşılacaksınız.

1. Adımda Ayarlar menüsünden “Hareketler ve işaretler“‘e dokunun.

2. Adım “Ekranı yakalamak için avuç içinizi kullanın“‘a dokunun.

3. adım “Ekranı yakalamak için avuçiçinizi kullanın” ayarını etkinleştirmek için anahtarı açık konuma getirin.

İşlem tamamlandı, Samsung bir cihazda kolayca ekran fotoğrafını çekmek için cihaz hazırlandı, şimdi ekran resmini çekmek istediğiniz yerde, elinizi resimde görüldüğü konumda tutarak, soldan sağa, yada sağdan sola kaydırınız ekran resminizin çekildiğini göreceksiniz.

 

 

Kaydet

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.