MobilShift

Samsung acil mod nedir ne işe yarar

08.02.2016
1.724
Samsung acil mod nedir ne işe yarar

Samsung acil mod nedir ne işe yarar?

Samsung Android cihazlarda, Acil Mod seçeneği ile önemli bir ayar yaparak, acil bir durumda hayat kurtaracak bir seçeneğiniz olabilir. samsung acil mod, seçeneği nedirve nasıl kullanılır, bu yazımızda okuyarak öğrenebilirsiniz.

Samsung acil mod nedir?

Herhangi bir acil durumda, pil seviyesi ve temel özellikler dışındaki fonksiyonlar devredışı kalır ve dahaönceden belirlediğiniz kişinin telefon numarasına yaklaşık konum bilgileriniz, (Yaklaşık Koordinatlarınız) gönderilir.

Bu şekilde bataryanız daha uzun süre dayanacak ve acil durumlarda size ulaşaılmasını, iletişim içinde olunmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca konum bilgileriniz ile eğer kaybolduysanız, sizi bulmaları için önemli bir bilgiyi de paylaşmış olursunuz.

Samsung Acil mod etkinleştirme

Samsung android işletim sistemine sahip telefonunuzun kapatma tuşuna uzun süre basınız, bu esnada kapat menüsü altında “Acil Mod” seçeneğine dokunun.

samsung-acil-mod-1

Samsung Acil Mod etkinleştirme için Hüküm ve koşulları kabul etmelisiniz, ayrıca burada Acil mod ile ilgili bir çok detay açıklanmıştır. Tamam’a dokunun.

samsung-acil-mod-2

Etkinleştir’e dokunun.

samsung-acil-mod-3

Cihaz açılıp kapanacaktır ve Acil mod’da tekrar açılacaktır, temel işlevler dışında hiçbir telefon işlevi çalışmaz, ancak Wi-Fi, mobil veri, arama ve mesajlaşma gibi temel özellikler çalışmaya devam eder, ancak tüm bunlar şarj süresinin uzatılması için gereklidir.

Acil Mod’da çalışan işlemler ise Fener, acil durum alarmı, Konum bilgisi paylaşma, Arama ve İnternet çalışmya devam eder, ancak sizde bu alana dilerseniz + Artı işaretine dokunarak, kullanmak istediğiniz bir özelliği ekleyebilirsiniz.

  samsung-acil-mod-5

Samsung Acil moddan çıkmak için, sağ üstteki üç nokta işaretine dokunun ve açılır menüden “Acil modu devre dışı bırak” seçeneğine dokunun.

samsung-acil-mod-4

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.