MobilShift

Sağlık Bakanlığı Şikayet

23.08.2014
61
Sağlık Bakanlığı Şikayet

Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı 184 nedir, ne işe yarar? Doktor, hemşire, şöför gibi sağlık çalışanlarının uygun olmayan davranışlarını şikayet edebileceğiniz bir hattır.

Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı Sabim Sağlık bakanlığına bağlı Resmi ve Özel Hastaneler, sağlık ocakları, sağlık birimleri, Ambulans vb hizmetlerde yaşadığınız olumsuzlukları şikayet edebilirsiniz.

Ayrıca Doktor, Hemşire, Hasta bakıcı veya Sağlık personeli, Ambulans Şoförü gibi çalışanlar hakkında sağlıkla ya da davranışları duyarsızlıkları vb. konularda şikayet edebileceğiniz bir hizmettir.

Sağlık Bakanlığı Şikayet ve istek hattı 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman arayabileceğiniz bir hizmettir. Yaşadığınız sorunları, problemleri yada sıkıntıları Alo 184 Sağlık bakanlığı şikayet hattına bildirebilirsiniz. Sabim 7/24 çalışan bir hizmettir.

Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı numarası Alo 184

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Kadir Koç dedi ki:

  Nevşehir özel Kapodokya Hastanesi iğne yapmak için 5 tl ücret alıyor.
  İgneyi devlet hastanesinde yazdır mıştık eğer böyle bir hakları varsa sizin zamanınızı aldığım için çok özür dilerim.

 2. selma ergül dedi ki:

  Ben aydın kadın doğumda TÇYP kapsamında çalışan personelim haziran 15 te yarın işimiz sona eriyor.Kadın doğumevinin karşısına sgk binası inşa edildi. orada çalışmak istiyorum 8 aydır diğer hastanede yetiştik.Bu ülkenin bir ferdi olarak bakanlığınıza talebimi iletiyorum.İki çocuğum okuyor kalıcı işe ihtiyacım var.Lise mezunuyum bir çok işi yapacak anlıcak kapasitem var Bakanlığın benimde sorunumu çözeceğine inanarak sizlere iletiyor saygılarımı sunuyorum.

 3. ayşe dedi ki:

  merhaba ben marmara saglıkta okuyorum staj yapıyoruz bu sene son yılım fakat aynı işleri yapmamıza ragmen devlet ogrencilerine bir miktar ucret veriliyor ama bizde ustelik ucret veriyoruz (sgk vs parası) belki pek bir ucret degil fakat aynı işi yapıp bızım ucretsiz calişmamız zorumuza gidiyor lütfen sesimizi duyun

 4. müşerref dedi ki:

  bursa eski askeri hastanede çekirgede ortodontist hasan bülbül kızımla gittiğimizde çok terbiyesiz espri ve üsluplarla hitap etti. kendi aklınca espri addettiği şeyler tarafımca çok çirkindi ayrıca çok laubali hasta doktor saygısı olmayan birisi 10 yaşındaki kızımın yanağını sevmeye çalışınca kızım doğal olarak tepki gösterdi. beni başörtülü gördüğünden olsa gerek aşağılatıcı tavırda salak muamelesi yaptı. oysaki ben aklı başında bir öğretmenim eşime benim için 2 numaralı dişleri eksik almışsın karını dedi ve pis pis güldü lütfen bu tutumları yanına kar kalmasın.gereğinin yapılmasını en azından uyarılmasını ve başkalarına bunu yapmasının engellenmesini istiyorum.

 5. Mehmet KAÇMAZ dedi ki:

  Doktorları şikayet ettiğimiz kadar da işini düzgün yapanlarada iltifat etmek gerekir. Bugün Etimegut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesinde Kardiyolok Polikliniğine muayeneye gittim. İnanın kayıt, EKG çektirmem 5 Dk. bulmadı. Ayrıca Uzm.Doktor Salim YAŞAR’ada deyinmeden geçemeyeceğim, işini düzgün yapan hastaları ile güler yüz ile ilgilenen insan oğlu bir doktor. Allah senden razı olsun Sn. Salim YAŞAR bey. Evet sadece şikayet etmemek gerekir. İşini yapana da iltifat etmeliyiz her zaman. KARDİYOLOJİ SERVİSİNDE GÖREV YAPAN TÜM ÇALIŞANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN, TEBRİK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER SELAMLAR SUNARIM.

 6. Günay Say dedi ki:

  Merhaba ben istanbuldan Günay Say 11 ocak çarşamba günü sabah 8 30 da fenalaşarak enyakın hastane olna ÖZEL GÜNGÖREN HASTANESİNE acilden giriş yaptık ben şikayetimi yarı baygın dile getiriyorodum beni hem dahiliye ve hem nörolg muayene etti DR YÜCEL DOLU ve DR İNCEMEMET SUNAL bunlardan hiçbiri benim hastalığımın teşhisini koyamadan 2 serum verip 3 saat zaman kaybettirip grip tanısıyla eve gönderiyolar ben bu arada sürekli kafam kötü diye sesleniyormuşum .Hasteneden çıktıktan sonra yanımdaki refakatçilerim dahada kötü olduğumu görüp başka hastaneye götürüyolar orada bana beyin kanaması ve 2 anevrizma teşisi konuluyo ve ben orada 1 ay arayla 2 amelyat geçirdim 7 gün yoğun bakım toplam 20 gün hastanede yattım .Ben bana grip teşhisiyle eve gönderen güngören hastanesi doktorlarından şikayetciyim bu gibi hastalıklara teşhi koyamayan doktorlar o makamları hak etmiyolar

 7. Günay Say dedi ki:

  VE amelyat olduğum hastane ÖZEL BAĞCILAR MEDISIN HASTANESİ 11 OCAKTA 1. AMELYAT 14 ŞUBATTA 2. AMELYAT 7 GÜN YOĞUN BAKIM TOPLAM 20 GÜN HASTANEDE KALDIM . Burada beni amelyat eden doktorlarım YOĞUNBAKIM ÜNİTESİ TÜM HEMŞİRELERİ TÜM PERSONEL SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM GÜLER YÜZLERİ İLGİ VE ALAKALARI TAKTİRE DEYER İNSANLAR HEPİNİZDEN RABBİM RAZI OLSUN

 8. HASAN dedi ki:

  Arkadaşlar ablam 2 gün önce ilçe hastanede ameliyat ile doğum yaptı serumdan sonda dan vs ilaçlardan kasılmaya kadar gitti durumu hiç bir şey yok diyen doktorlar merkeze gönderdiler ablamı merkez deki üniversite hastanesinde serumunu sondasını ablam ne dilerse onu yaptılar ve 1 saat içinde ayakta bile duruyordu ben bu ilçedekileri şikayet etmek istiyorum ne yapmam gerekir mail atın ulaşın bana

 9. Murat UĞUZ dedi ki:

  15 öncesinden kirsehir ahi evran eğitim araştırma hastanesinden eşime randevu aldım eşim bugün hastaneye gitti randevu iptal edilmiş ve tarafımıza herhangi bi r bilgi verilmeden eşim 8.5 aylık hamile ve taksi tutup 70 km gidiş 70 km dönüş olmak üzere 140 km yol gidip geliyor ayrıca hastanede herhangi bi r sıra sistemi yok gelen geçiyor 2017 yılında halen böyle bi r hizmet ve böyle hastaneler demekki var

 10. huseyin göl dedi ki:

  allah rızası için bu sayfayı türkçeye çevirin.ki herkez eksiksiz şikayetini yapsın

 11. Anonim dedi ki:

  Sayın Sağlık Bakanım İzmir Balçova da öğretmenlik yapmaktayım.19 Yaşında % 98 raporlu engelli oğlum var. İzmir Dokuz Eylül Üniversite Hastanesine götürmek ve kontrol ve tedavilerimizi yaptırmak istiyorum. Ancak engelli plaka ve engelli kartı olan aracımıza koskoca Dokuz Eylül Hastanesi bahçesinde otopark vermiyorlar. Gerekli yerlere sordum danıştım aldığım cevap burası yarı devlet yarı özel hastane burada engelli hastaya park yeri yok. Sadece engelli personelimize yerimiz var. Bana ücretli otoparkı gösterip resmen kovuyorlar. Bu konu ile ilgilenilmesini önemle ilgilenilmesini ve hastamızın tedavisini yaptırabilmek için engelli hasta otoparkı yapılması için gereğinin yapılmasını önemle rica ediyorum. Çalışmalarınızın devamını ve başarılar diliyorum. Hasan KAYA Balçova Vali Kutlu Aktaş İlkokulu Öğretmeni Cep;

 12. nuray dedi ki:

  istanbul ümraniye özel atlas hastanesinde sıvı tıbbi atıklar toplanıp imhaya gönderilmesi gerekiyorken hastane yönetimi çok fazla para ödedikleri gerekcesiyle tıbbi atıkları hasta tuvalet klozetlerine boşaltıyorlar haftada 30litreye yakın tıbbi atık hasta klozetlerine dökülüyor sözde insanlara sağlık hizmeti veriliyor verdikleri sağlık hizmetleri tartışılır insanların hayatını bu şekilde göz göre göre hergün litrelerce kimyasal biyolojik nükleer atıklara maruz bırakıyorlar üstelik bunu bilerek sırf ceplerinden para çıkmaması için yapıyorlar durumun araştırılıp gereğinin yapılmasını talep ediyorum. üstelik o tıbbi atıklar hastane klozetinden bütün şehrin alt yapı sistemine karışıyor bütün bir şehre tehdit oluşturuyor.

 13. Enar merdan dedi ki:

  Bugün(28.08.2018)bir yakınımın rahatsızlığı nedeniyle Kocaeli,Derince Araştırma Hastanesine gitmiştim.Hastam içeride işlemlerini yaparken,ben hastane dışındaki kafe de bekliyordum.Saat 1020-1030 gibi 2 erkek ameliyathane görevlisi sırtlarında ”AMELİYATHANE DIŞINDA GİYMEYİNİZ” yazılı bulunan kıyafetleri ve maskeleri ile hastane kapısından çıkarak Eczaneler arasından yukarıya doğru yürüyüp gittiler..Bu çalışanlar bir yandan hastane mikrobunu dışarı taşıyorken,diğer yandan da dışarıdan ameliyathaneye mikrop taşımıyorlar mı? Son zamanlarda sıkça kullanılan operasyon sağlıklı geçti ama hastane mikrobu nedeniyle hastayı kurtaramadık haberleri nedeniyle bu durum beni çok rahatsız etti.Çıkış kapısında güvenlikçiler ve güvenlik kameraları olmasına rağmen bu insanlar nasıl bu kadar duyarsız davranabiliyor?Acaba yönetimsel problemler mi var?

 14. gulsah dedi ki:

  bafra devlet hastanesine müdahale lazım ozellıkle calısanları ıcın ınsanı tersleme konusunda annem 65 yasında beyın emarı cekınmek ıcın gıdıyor saatıne 10 dk gec kaldığı ıcın acıle yonlendırıyorlar fakat acıldekı emar ı ceken bayan bır suru cene yapmış anneme terbıyesız saatım geldı de ben acıle bakıyorumda…..annemde tamam kızım buraya yonlendırıdıler altı ustu 15 dk bukadar konuscagına cekmıstın sımdı demıs…. bu nedır yaa kadronuz var dıye kendınızı devletın patronumu sandınız egtım sart okumakla maalesef adam olunmuyor yazıklar olsunnnnnn…..

 15. Ayhan dedi ki:

  mimaroba sağlık ocağına çocuğumun ateşlenmesi, soğuk algınlığı şikayetiyle 24 ekim 2018 tarihinde gittim.Dr.Taner …soğuk algınlığı teşhisi koyup, reçete yazmasına rağmen 1 günlük rapor talebime olumsuz yanıt vermiş, çocuğumun o gün okulda mazeretsiz yok yazılmasına neden olmuştur.Biliyorsunuz yok yazıldıkları hergün karne notundan düşmektedir.bu sebeple şikayetçiyim

 16. güzide uysal dedi ki:

  İyi günler,
  ben devlet ilkokulunda görevli bir öğretmenim. flor vernik uygulamanız için aracı olmaktan çok mutsuzum. Eve gönderilen kağıtların gelip gelmediğini takip etmek ve dersimi sürekli buna harcamak istemiyorum. Ayrıca eksik gelen kağıtlar için de idarecilerimizin saçma sapan ifadelerini duymak zorunda kalmak; zevkle, neşeyle, sevgiyle yapmak zorunda olduğum (başka türlü yapılmaz öğretmenlik) işimin keyfini kaçırıyor. Benim ve sınıfımdaki çocuklarımın ruh sağlığını bozuyor. Ben bu işlere aracı olmak istemiyorum.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.