MobilShift

Resim dosyasını Word’e çevirmek

22.01.2014
133
Resim dosyasını Word’e çevirmek

Resim dosyasını Word’e çevirmek başlıklı makalemizde herhangi bir yazı içeren ancak bize resim formatında gelmiş bir dokümanı nasıl MS Word programında kullanılabilecek hale getirebileceğimizi anlatacağım. Resim dosyaları formatları gereği içerdiği metinleri almak mümkün değildir ancak 2 yöntem kullanarak bunu başarabileceğiz.

Öncelikle resim dosyamızı Pdf ‘e çevirmemiz gerekli. Bu işlem içinse Fineprint, Snagit gibi resim işleme programlarından faydalanabiliriz. Bu programlar resim dosyalarının birbirlerine dönüştürülmesinde yardımcı programlardır. Pdf olarak kaydettiğimiz resim dosyasını şimdi sıra geldi Word programında kullanılabilecek formata çevirmeye. Bu işlem içinde ” ABBYY PDF Transformer ” programını indirmek. Daha sonra pdf olarak oluşturduğumuz dosyamızı bu program aracılığı ile Word formatlı editlenebilir bir dosya olarak içeriğini alabiliriz.

ABBYY PDF Transformer+ bu işlem için daha profesyonel hizmetlerde sunmaktadır. Dilerseniz bu hizmetlere göz atarak faydalanmak isterseniz Türkçe web sitesinden bilgi alabilirsiniz. WebSitesi için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.