MobilShift

Redmi note 8 pro vs Redmi-note 9 pro

21.08.2020
199
Redmi note 8 pro vs Redmi-note 9 pro

Xiaomi Redmi Note serisinin iki farklı modeli olan Redmi Note 8 pro ve Redmi Note 9 Pro modellerinin kıyaslamasını ve teknik özellikler bakımından karşılaştırmasını, bu cihazların arasında kararsız kalan kullanıcıların faydalanması için araştırdık.

Redmi Note 8 pro, Note 9 Pro modeline göre daha önce çıkan bir model olmasına rağmen piyasada halen sıfır telefon bulabilmeniz mümkün, 2020 ağustos ayı itibariyle fiyatları birbirlerine yakın olan bu telefonun arasındaki farklara birlikte göz atalım.

Redmi 8 Pro ve Redmi Note 9 Pro Karşılaştırmalı İncelemesi

Redmi 8 Pro vs Redmi 9 Pro Ekran Boyutları Karşılaştırma

İlk olarak ekran boyutlarına baktığımızda, Redmi 8 Pro modeli, Redmi Note 9 Pro modeline göre biraz daha küçük bir ekrana sahip. Biraz diyoruz çünkü aralarında çok küçük bir fark bulunmakta. Redmi 8 Pro 6.53 İnç bir ekrana sahipken, Redmi Note 9 ise 6.67 inç bir ekran ile üretilmiş.

Redmi 8 Pro vs Redmi 9 Pro Ram Boyutu Karşılaştırma

İki cihaz arasında Ram bellek açısından bir fark bulunmuyor, her iki telefonda da 6 Gb ram bellek yer alıyor.

Redmi 8 Pro vs Redmi 9 Pro İşlemci ÖZellikleri Karşılaştırma

Redmi 8 pro  “MediaTek Helio G90T” Chipsetli “Dual-core 2.05 GHz ARM Cortex-A76″ Ana İşlemci (CPU) ve Hexa-core 2.0 GHz ARM Cortex-A55 1. Yardımcı İşlemci ile üretilirken.

Redmi 9 Pro ise, “Qualcomm Snapdragon 720G (SM7125)” chipsetli, Dual-core 2.3 GHz ARM Cortex-A76 (Kryo 465) Ana işlemci ve Hexa-core 1.88 GHz ARM Cortex-A55 1. Yardımcı İşlemci ile üretilmiş.

Hafıza Kartı

Hafıza Kartı Kapasitesi ise, Redmi Note 8 de Max 256 Gb iken Redmi Note 9 Pro modelinde 512 Gb olarak belirlenmiş.

Grafik İşlemci

İki cihaz arasındaki Grafik işlemcileri ise şu şekilde; Redmi Note 8 pro modelinde Mali-G76 MC4 kullanılırken, Redmi Note 9 pro modelinde Adreno 618 kullanılmış.
 
Batarya kapasiteleri
 
İki Model arasındaki batarya kapasiteleri farkına gelirsek, Redmi Note 8 Pro
4500 mAh iken, Redmi Note 9 Pro 5020 mAh kapasiteye sahip bir bataryaya sahip.
 
Ekran Çöznürlüğü
 
Ekran çözünürlüğü konusunda Redmi 8 Pro ile Redmi 9 pro benzer görünüyor, buna göre Redmi 8 Pro modelinin ekran çöznürlüğü 1080×2340 (FHD+) Piksel iken, Redmi Note 9 da ise 1080×2400 (FHD+) Piksel olarak tasarlanmış.
 
Kamera Özellikleri Karşılaştırması
 
Kamera açısından tercih edecekseniz Redmi 9 Pro modelinin kamerası barındırdığı özellikler bakımından daha önde. Buna göre;
 
Kamera Özellikleri, çözünürlük ve kamera sayısı aynı olmakla beraber, geniş açı ve ekstra geniş açı, 5 Elementli Lens gibi farklı ekstra özellikleri Redmi Note 9 pro modelinde bulabilirsiniz.
 
Her iki modelde de 4 arka kamera yer almaktadır.
 
OIS (Optik Görüntü Sabitleme) her iki modelde de bulunmamaktadır, bunun yerine Dijital Görüntü Sabitleme bulunmaktadır. Bu segmentte telefonun kamerasının OIS özelliğinin olmaması tercih için bir dezavantaj olduğu düşünülmektedir.
 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.