MobilShift

Ram i en yüksek telefon

06.06.2016
191
Ram i en yüksek telefon

Ram’i en yüksek telefon hangisi

En yüksek Ram hangi telefonda? En fazla ram’a sahip akıllı telefon markası hangisi. 2016 Model yüksek Ram belleğe sahip cihaz markası hangisi? Ram bellek, akıllı telefonlarda hız faktörünü belirleyen en önemli bileşendir, her ne kadar işlemci ve ram birlikte hızı oluştursalarda, bir çok kullanıcı için Ram, telefon seçiminde en önemli unsur olmaya devam etmektedir. Bir cihazda bulunan Ram bellek, bu gün için yüksek olsada, gelişen teknoloji ile birlikte ilerleyen günlerde, yetersiz kalabilmektedir.

Yüksek Ram Kapasitesi önemli mi?

Ram belleğin yüksek olması elbette hızı önemli ölçüde etkilemektedir, çünkü yüksek Ram miktarına sahip bir cihazın, işlemciside aynı ölçüde yüksek olmaktadır. 2016 yılı için genellikle piyasada bulunan telefonların bir çoğu 3 Gb ram özelliği barındırmaktadır, ancak 2016 ikinci 6 aylık periyotta bu kapasiteler 4 Gb seviyelerine çıkmaktadır, şuanda Türkiyede satışta olan ve 4 Gb ram bellek sunan yaklaşık 10-15 model bulunmaktadır. Türkiyede satışta bulunan ve 4 Gb ram belleğe sahip cihazlar listesini daha önce paylaşmıştık, yazımıza “4 Gb rama sahip cihazlar listesi” isimli yazımızdan okuyabilirsiniz.

5 GB ve üzeri Ram belleğe sahip cihazlar

Piyasada çok olmasa da 5 Gb ve üzeri telefonlarda bulunmaktadır ve zamanla bu sayı artacaktır, gerek yapılan Android güncellemeleri, gerekse uygulamaların gelişmesine paralel olarak, artan Ram ihtiyacı üreticileri, ram kapasiteleri yüksek telefonlar üretmeye itmektedir.

en-yüksek-ramli-telefon

En Yüksek Ram belleğe sahip Telefon

2016 – Haziran ayı itibariyle en yüksek Ram kapasitesine sahip cihaz ZTE markasına ait Nubia modelinde yer almaktadır. ZTE Nubia Z9 modelinde, telefona eklenen Ram belleği 8 Gb olarak tasarlanmıştır, bu Ram kapasitesi, tüm modeller içinde ZTE Nubia Z9’u en yüksek Ram kapasitesine sahip bir cihaz konumuna getirmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.