MobilShift

PEAK NEDİR?

19.02.2019
220
PEAK NEDİR?

PEAK NEDİR?

Son günlerde yayınladıkları reklam filmleri ile gündeme oturan Peak birçok kişi tarafından merak ediliyor? Bizde bu yazımızı Peak nedir ve ne işe yarar konusunda bir yazı yazmaya ayırdık.

Peak Nedir, bu reklamı izleyen hemen hemen herkes bu sorunun cevabını merak ediyor ve Peak hakkında bilgi edinmek istiyor.

Bizde size bu yazıda, Peak nedir ve ne iş yapar hakkında bilgiler vereceğiz, aynı zamanda Peak kelimesinin anlamını e yaptıkları işler hakkında da bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Peak Nedir

Peak nedir

Peak Nedir?

Peal tüm Dünya çapında faaliyet gösteren yazılım şirketidir. Peak aslında özellikle, oyun alanında yaptığı çalışmalar ile gündeme gelmiştir. Geliştirdikleri mobil uygulama ve oyunlar dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Peak bir Türk şirketidir, İstanbul’da 2010 yılında kurulmuş ve sürekli yenilikçi bir anlayışla hareket eden ve bu konuda yetenekleri inanları bünyesine katmış ve katmaya devam eden, global bir yazılım şirketidir.

PEAK GAMES NEDİR?

Peak ayrıca, mobil oyunlar kısmında da çalışmalar yapmış ve Peak Games olarak yoluna devam etmektedir.Türkiye’de kurulan Peak Games kısa bir sürede hızla büyüyerek, birçok global şirketin dikkatini çekmiş ve dünyanın önde gelen oyun şirketi olan Zynga tarafından 100 milyon dolar bir bedelle satın alınmıştır. Ancak bu Peak Games şirketinin tamamını değil, sadece kart ve okey oyunları kısmını kapsamaktadır. 

Peak Games oyunlarından olan Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunları Zynga şirketine satılmış oldu. 

Şuanda Peak Games oyunlarından olan Toy Blast ve Toon Blast oyunları halen Peak Games şirketinde kalmış ve bağımsız olarak geliştirilmeye debam etmektedir.

 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.