MobilShift

Pdf yi word’e çevirme | En iyi araçlar

31.08.2015
171
Pdf yi word’e çevirme | En iyi araçlar

Elinizde değerli bir Pdf dosyası var, ama içinden içerikleri alamıyorsunuz, kopyalama veya farklı kaydetme ile işiniz çözülmedi, ama bu doküman bir Word belgesi olsaydı keşke dediğiniz oldu mu? Bu Pdf belgesini bir Word dokümanına nasıl dönüştüreceğim bir yolu var mı?

Elbette internette bu işlem ile ilgili birçok program, veya online servis vardır, ama benim size anlatacağım servis, resmi Adobe sürümü, deneme sürümü 30 gün boyunca ücretsiz, daha sonra ise ücretli bir program olacaktır. Tamamen ücretsiz program arayanlar için bu yazı tatminkar olmayabilir, ama yazımızın sonunda bir adet ücretsiz araç tanıtımı yapacağız, bunu hatırlattıktan sonra yazımıza geçelim.

Bir Pdf dosyasını Word şekline çevirmek için en iyi program Acrobat Pro Dc isimli uygulama ve dediğim gibi resmi Adobe uygulaması ama, araçları yapabilecekleriniz oldukça fazla ve ziyadesiyle de tatminkar.

Pdf Dosyasını Word’e çevirin

Bir Pdf dosyasını, sadece Pdf görüntüleme amaçları ile açabilirsiniz. Bu araçlar, resmi olarak Adobe Acrobat Reader isimli bir yazılımdır. Adobe Acrobat Reader ile bir Pdf dosyasını sadece görüntüleyebilirsiniz. Üzerinde bir değişiklik veya düzenleme yapamazsınız. Eğer ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız, Pdf üzerindeki metni, yazıları bile kopyalama yapamazsınız. Sadece dosyaya bakabilirsiniz, okuyabilirsiniz, farklı kaydetme işlemi yapabilirsiniz, yani yapabilecekleriniz oldukça sınırlıdır.

Bir Pdf dosyasından veri almak, text veya metinleri kopyalamak, dosyayı, Word’e çevirmek ve kullanmak, üzerinde değişiklikler yapmak gibi düşünceleriniz varsa, o zaman üçüncü parti bir yazılım kullanmak durumundasınız.

Acrobat Pro DC’nun ücretsiz deneme sürümünü indirin

Adobe dosyalarınız üzerinde, her türlü değişikliği, düzenlemeyi ve dönüşümü sağlayan bir resmi programdır. “Acrobat Pro DC” ile Pdf dosyalarınızı dilediğinizce düzenleme yapabilir ve bir Word dokümanına çevirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Acrobat Pro DC Ücretli bir yazılım olduğundan, resmi sitesinden, ücretsiz deneme sürümünü indirin ve deneyin, beğenirseniz satın alırsınız.  Adobe Pro Dc programını indirmek için Adobe Hesabı ile giriş yapmalısınız, Adobe hesabı almak ücretsizidir.

adobe-acrobar-pro-deneme

Online çevirme araçlarına göz atın

Online çevirme işlemi yapan bazı araçlar bulunmaktadır. Bu servisler bir Pdf dosyasını, internet üzerinden Word dosyasına çevirebilmektedirler, dosyanızı karşı tarafa (sunucuya) Upload edersiniz ve sistem bunu çevirdikten sonra, size Word olarak download etme imkanı verir. Ancak önemli ve gizlilik içeren dosyalarınızı, bu servisler üzerinde kullanmayınız, bu servislerde dosya karşı tarafa geçtiği için, güvenlik ile ilgili sıkıntılar oluşabilir. Bunun için kendi bilgisayarınıza kuracağınız programlarla Pdf’ten Word’e çevirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Online araç ile Pdf dosyasını bir Word dokümanına çevirebilirsiniz, tek yapmanız gereken dosyanızı “Pdf’i buraya bırakın” yazan yere bırakmak ve dönüşmesini beklemek daha sonra Word dokümanı Download etmenizi sağlayan bir menü çıkar ve dosyayı bilgisayarınıza indirirsiniz.

Word’e çevirmek istediğiniz dosyalarınızı, Dropbox veya Google Drive üzerinden de seçebilirsiniz, bunun için sayfanın en altında bulunan “Dosyayı seçin” seçeneğini kullanabilirsiniz.

pdf-den-word-dönüştürme-1

Pdf’ten Word’e çeviren programları kullanın Profesyonel Ücretli

Bunun için profesyonel bir program olan “Abby Pdf Transformer” isimli programı kullanabilirsiniz, Bu program alanında başarılı ve etkili bir yazılımdır. Birden fazla dosya ile aynı zamanda çalışabilirsiniz. Abby Pdf Transformer ile  çoklu sayfalardan oluşan Pdf dosyalarınızı, tek bir işlem ile Word dosyalarına çevirebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.