MobilShift

Paralel Space & Çoklu Hesap Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

20.10.2017
164
Paralel Space & Çoklu Hesap Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

Bir çok insan mobil telefonunda birden fazla aynı uygulamadan kurmak ve kullanmak ister, özellikle İnstagram ve Twitter gibi uygulamalarda kullanılır. Çoklu hesap olarak ta bilinen bu işlem için size gereken  Parallel Space uygulamasıdır. Aynı zamanda bir uygulamayı telefonda gizlemenin en iyi yoludur.

Parallel Space işte bu ihtiyaca yönelik olarak geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Şimdi Paralel Space yani Çoklu hesap uygulaması nedir? biraz anlatalım ve nasıl kullanılır göz atalım.

Parallel Space Nedir?

Bir mobil cihazda bir uygulamayı klonlayarak, aynı uygulamadan iki tane oluşturmak suretiyle, kullanıma sunan bir uygulamadır. Normal şartlar halinde, Android bir cihaz üzerinde her uygulama sadece bir adet yüklenebilir ve kullanılabilir.

Bu şekilde Aynı anda birden fazla sosyal ağ uygulamaları Instagram, Tumblr, Twitter, Facebook vb. kullanabilir veya çeşitli oyun hesaplarında ikinci hesabınızı kullanabilirsiniz.

Ancak Parallel Space ile istediğiniz bir uygulamayı klonlayarak, iki hesabınızı tek bir telefondan kullanabilirsiniz. Bunun dışında gizli kurulum seçeneği ile klonladığınız uygulamayı gizler, asıl uygulamayı da an aekrandan kaldırmak suretiyle gizlilik sağlar ve uygulamaya sadece kendiniz ulaşırsınız.

Şimdi Çoklu Hesap açma uygulaması nasıl açılır ve kullanılır ve işlemler tam olarak nasıl yapılır resimli olarak anlatalım ve uygulamalı olarak gösterelim.

Parallel Space Nasıl Kullanılır?

Bu uygulama sadece İos ve Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda kullanılabilir, bunun için Google Play mağazasından Parallel Space uygulamasını indirelim, konumuzun alt kısmında Google Play linki mevcuttur,ayrıca I tunes linkleri de yer almaktadır,  buradan uygulamayı indirebilirsiniz.

Parallel Space uygulamasını açtığımızda, karşımıza gelen ekranda, ilk olarak servisi başlatmamız gerekiyor, sistem kullanılabilir, kurulu uygulamaları tarayarak özel alana aktaracaktır.

Burada hatırlatmakta fayda var, klonlayacağınız uygulama telefonunuzda yüklü olmalıdır.Şimdi hizmeti başlatalım ve özel alanımıza yani Parallel Space alanına klonlamak üzere alalım.

Uygulamayı Klonla alanında, mevcut kurulu uygulamalarımız geldi, yapmamız gereken şey ise, ekranda gördüğümü uygulamayı seçerek “Parallel Space’e Ekleyin” butonuna dokunmak. Yapmanız gereken tek şey sadece bu kadar.

 

Telefonunuzda kurulu olan kullanılabilir tüm uygulamaları klonlayabilirsiniz, sadece dokunarak uygulamaya eklemeniz yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi, uygulama klonlandı ve Parallel Space alanına geldi, artık buradan açacağımız uygulama, diğer uygulamanın kopyası, yani klonlanmış uygulama. Bu şekilde çoklu hesap açmanız mümkün olabiliyor.

Burada belirtmekte fayda, var Parallel Space alanına eklemiş olduğunuz uygulama, yeni yüklendiği için, sıfırdan bir hesap açmalı ya da giriş yapmanız gerekiyor, çünkü buradaki uygulamalar diğer yani Asıl uygulamalardan bağımsız olarak çalışıyor.

Bu şekilde birden fazla hesabınız aynı anda tek bir telefonda çevrimiçi olabilecek. Bu uygulama telefonunuza zarar vermez, ancak pil ömrünüz de kısalma olabilir, bu uyarıyı da yaptıktan sonra indirme linklerini verelim.

Telefonda Uygulama Gizleme

Bu uygulama ile dilerseniz, uygulamalarınızı Parallel Space alanında gizleyebilir ve asıl uygulamayı ana ekrandan kaldırarak, sadece kendinizin ulaşabileceği ve farklı bir hesaptan yönetilen bir şekilde kullanabilirsiniz.

Android Parallel Sapece uygulamasını İndirin

Uygulama sadece daha öncede belirtiğimiz gibi  Android cihazlar için geliştirilmiş olan sürümü  Google Play mağazasından ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.