MobilShift

Özel numara kapatma | Vodofone | Avea | Turkcell

02.05.2016
80
Özel numara kapatma | Vodofone | Avea | Turkcell

Özel numara kapatma

Özel veya gizli numara nasıl kapatılır? Telefonumu gizli numaralar aramasın diyorsanız yapmanız gerekenler.Türk Telekom Avea, Turkcell ve Vodafone mobil operatörleri için özel numara kapatma en kolay şekilde nasıl yapılır? Bu yazıda her üç operatörden özel/gizli numara engellme yani kapatma işlemi yapılışı anlatılmaktadır.

Avea – Türk telekom özel numara kapatma

Avea yeni ismiyle Türk telekom özel numara kapatma işlemi için en basit yöntem; *253# Ussd kodu ile yapılır, telefon arama ekranında *253# yazın, servis aktif ise deaktif hale gelir, servis deaktif ise ektfi hale gelir. *253# servisi aktif hale getirdiğinizde özel numaradan aranma durumu değişecektir. Servis ile ilgili durum ekranda yazacaktır.

Vodafone Özel numara kapatma

Vodafone özel numara kapatma işlemi yapmak için aşağıdaki yönergeleri uygulamanız gerekmektedir. Vodafone hattınızı gizli numaradan gelen çağrılara kapatmak için servisi aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için GIZLI AC yazıp 7046’ya göndermeniz yeterlidir. Bu işlem sonrasında hattınıza özel numaradan gelen çağrılar kabul edilmeyecektir.

Vodafone hattınızı tekrar aramalara açmak için GIZLI KAPAT yazarak 70462ya göndermeniz yeterlidir. Hattınız gizli/özel aramalara tekrar açılacaktır.

Turkcell Özel numara kapatma

Turkcell hattınızı özel/gizli numaraya kapatma işlemi için basit bir Ussd kodu kullanmanız yeterlidir. *253# tuşlayıp arama tuşuna basarak/dokunarak servisi aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemi her yaptığınızda servis durumu değişecektir ve servis aktifse pasif, pasif ise aktif hale gelecektir.

Üç mobil operatör için özel numara kapatma işlemi bu şekilde yapılır, bu hizmetlerden faydalanmak ücretsizdir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.