MobilShift

Özel numara engelleme | gizliye kapatma | türk telekom | Turkcell | Vodafone

08.12.2016
233
Özel numara engelleme | gizliye kapatma | türk telekom | Turkcell | Vodafone

Özel ve Gizli numara engelleme Tüm operatörler

Telefonunuzun marka veya modeli ne olursa olsun, karşı taraftan gelen özel ve gizli bir numaradan aranmak istemeyebilir ve bunu engelleyebilirsiniz. Mobil operatörünüz veya cihazınızın markası ne olursa olsun, yapacağınız bir işlem ile artık gizli numaralardan aranmayacaksınız. Bunun için hangi operatörde olduğunuzun bir önemi yok, ister Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom olsun, hepsinde gizli numara engelleme servisi bulunur, ancak sadece bu servisleri aktif etmer yöntemleri biraz farklı olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere tüm operatörlerden gizli ve özel numaradan aranmayı engelleme işlemi nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

Türk Telekom Gizli numara engelleme

Türk Telekom operatörüne abone olan kullanıcılar için, telefonlarından yapacakları işlem şu şekilde olacaktır. Telefonunuza gelen gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme için, telefonunuzun arama alanına *253# yazarak arama yapmanız gerekmektedir, bu işlem sonrası servis aktif hale gelir ve artık gizli numaradan aranmazsınız, gizli numaradan aranmayı tekrar aktif hale getirmek isterseniz aynı işlemi tekrar yapınız.

Turkcell gizli numara aranma engelleme

Turkcell Gizliye kapatma için #253# kodunu yazarak arama tuşuna basarak isteğinizi operatörünüze bildirmiş olursunuz. Bu işlem sonrasında ise özel ve gizli numaradan aranma engellenmiş olacaktır. Servisi durdurmak için aynı işlemi tekrar yapmanız gereklidir.

Vodafone Gizli numara engelleme

Diğer operatörlerin aksine Vodafone bu işlemi bir Ussd kodu ile yapmaz, bunun için bir kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Vodafone gizli numaradan aranmayı engellemek için GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj göndermeniz gerekecektir. Bu işlemi iptal etmek için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj göndermeniz gerekmektedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.