MobilShift

Oyuncu Olmayanlar Oyuncu Mouse Kullanır mı

12.06.2022
55

Tamam, ürünün adı oyuncu mouse (faresi) olarak geçiyor. Peki oyuncu mouse ürününü özellikli kılan nedir? Oyuncu olmasanız da oyuncu mouse kullanmanız uygun olur mu? 

Oyuncu Olmayanlar Oyuncu Mouse Kullanır mı

Tamam, ürünün adı oyuncu mouse (faresi) olarak geçiyor. Peki oyuncu mouse ürününü özellikli kılan nedir? Oyuncu olmasanız da oyuncu mouse kullanmanız uygun olur mu? 

Pek çok kullanıcı, sadece oyun oynamadıkları için bir oyun faresi satın alma fikrini ya hiç düşünmüyor ya da baştan reddediyor. Aslında fırsat verilse bir oyun faresi, normal kullanıcılar için de çok daha iyi bir seçim olduğunu kanıtlar. Tabii ki, office tipi mouse’a göre daha yüksek bir fiyat etiketiyle karşılaşabilirsiniz, ancak genelde buna değer. Sonuçta çok daha üstün özellikleri olan bir ürün alıyorsunuz.

Oyuncu olmasanız bile bir oyun faresi satın alma nedenlerinden bazılarına daha yakından bakalım. Eğer bir oyuncuysanız ve hala normal bir fareniz varsa, en kısa sürede bir oyun faresi zaten almalısınız. Oyuncu gamer mouse tercih ederken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha Yüksek Hassasiyet

Normal bir fare ile karşılaştırıldığında, bir oyun faresi çok daha yüksek bir hassasiyet ve DPI (inç başına nokta) ile birlikte gelir. Ortalama bir fare maksimum 1.000 DPI’ye sahipken, en ucuz oyun faresi 3.500 DPI’dan başlar ve 20.000’e kadar çıkabilir. 

Daha yüksek hassasiyet sayesinde, yaptığınız işlerde kusursuz kontrolün keyfini çıkarabileceksiniz. Excel sayfalarını doldururken, e-postanızı kontrol ederken, bir sürükle ve bırak oluşturucu kullanın. Hatta projeleriniz için Photoshop kullanırken, yüksek hassasiyetli bir oyun faresi olağanüstü bir hassasiyet deneyimi yaşamanızı sağlar. Yanlışlıkla başka bir şeye tıklayarak veya farenin ekranın bir konumundan diğerine geçmesini bekleyerek değerli zamanınızı boşa harcamazsınız.

Daha duyarlı

Bir oyun faresi, standart bir fareden daha duyarlıdır. Bu aynı zamanda bilgisayarınızdan daha fazla kaynak tüketir, ancak tam olarak planladığınız gibi çalışacağından emin olabilirsiniz.

Daha fazla düğme

RTS oyuncu mouse fare

Ek düğmeli mouse

Makro tuşları olarak da bilinen bir oyun faresinde bulacağınız ekstra düğmeler, daha hızlı çalışmanızı ve fareyi önemli kısayollar için kullanmanızı sağlar. Sayfalar arasında daha kolay gezinebilecek ve hatta özel kısayollarınızı oluşturabileceksiniz.

Örneğin, belgeniz ile tarayıcı veya iki sekme arasındaki pencereyi değiştirmek için “alt+tab” tuşlarına basmak yerine, farenizdeki belirli bir düğmeye basmak için baş parmağınızı kullanarak bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Bu sayede, dizüstü bilgisayarınızda işinizi yaparken çok daha fazla zaman kazanmanızı sağlar.

Konfor

Oyun fareleri kullanıcı rahatı için tasarlanmıştır. Bu cihazlar uzun süreli kullanım için mükemmeldir. Bileğinizi fazla zorlamadan uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.

Dayanıklılık

Standart bir fare yerine oyun faresi kullanmanın bir diğer önemli nedeni, dayanıklı olmalarıdır. Günlük düşme, çarpmalara karşı dayanıklı olur. Genellikle daha iyi malzemelerle ve üstün teknoloji kullanılarak yapılırlar. Ayrıca darbelere, darbelere ve çizilmelere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Oyuncuların bazen sinirlenebileceğini ve yanlışlıkla fareyi fırlatabileceğini veya kaldırıp tekrar masaya vurabileceğini biliyoruz. 🙂

Tasarım

Bir oyun faresi normal fareye göre çok daha güzel görünür (tabi renkler ve zevkler tartışılmaz. Sonuçta göreceli bir kavramdan bahsediyoruz). Bu da özgüveninizi büyük ölçüde artırır. İlgi çekici olmak isteyenler için ideal bir yol! 

Bazı oyun fareleri, tıpkı oyun dizüstü bilgisayarları ve anahtar kelimeler gibi RGB aydınlatma içerir. Böylece özelleştirilebilir renk tonlarıyla kırmızı, yeşil, sarı, mavi ve pembenin keyfini çıkarın. Harika görünümünden dolayı günlük işleriniz için bu cihazlardan birini kullanmak sizin için bir zevk olacak.

Oyun fareleri dayanıklılık, kişiselleştirme, eğlence, ergonomi ve kullanım kolaylığı için üretilir. Biz de bundan artılardan neden faydalan mayalım?

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.