MobilShift

Operatör Değiştirme Süresi Ne Kadar

Operatör Değiştirme Süresi Ne Kadar

Mobil operatörünüzü değiştirdiniz ama tekrar değiştirmek istiyorsunuz muhtemelen bir geçiş süresi var ve bunu merak ediyorsunuz. O zaman sizlere operatörler arası geçiş yapabileceğiniz minimum süre ne kadar kısaca anlatalım.

Eski operatöre yeniden geri dönmek için geçiş süresi veya bekleme süresi ne kadar? Bunu bilmeniz lazım buna göre yeni operatöre numaranızı taşımak durumundasınız.

Numara Taşıma nedir?

İlk olarak kısaca numara taşımadan bahsedelim. Bir operatörden farklı bir operatöre dilediğinizde geçebilirsiniz. Buna var olan numaranız ile başka bir operatörü kullanmak denir.

Şimdi numaranızı taşımaya karar verdiniz ancak yeniden taşımak için ne kadar bir süre beklemeniz gerektiğini tam olarak bilmiyorsunuz. Durum şöyle ki; numara taşıma süreleri 6 ila 8 gün olarak sürmektedir.

Numaranızı taşımadan önce bağlı bulunduğunuz operatöre ait yetkili merkezlerden başvuru yaparak işlemleri başlatmalısınız. Ardından işlem sonunda size ne zaman operatör değişikliği tamamlanacak kısa mesaj ile bilgi gönderilecektir.

Operatör değiştirme süreleri ne kadar?

Bir operatörden diğer operatöre dilediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz, bunda bir sıkıntı veya kısıtlama yoktur, ancak bazı hatlar için bazı kısıtlamalar bulunmaktadır.

İster Faturalı, ister faturasız olsun, yeni alınmış olan hatların ilk 3 ay boyunca, başka bir operatöre geçişleri kısıtlanmıştır, yani yeni aldığınız bir numarayı aldığınız tarihten itibaren ilk 3 ay boyunca başka bir operatöre taşıyamazsınız.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta mevcut operatörünüzde bir taahhüt ‘ünüz bulunuyorsa, diğer operatöre geçiş yaptığınızda, Taahhütten doğan bir cezai yaptırım ile karşılaşmamanız için, mevcut operatörünüzün müşteri hizmetlerinden bilgi almanız gerekir. Aksi takdirde parasal cezai yaptırım ile karşılaşabilirsiniz.

İlk 3 Aylık Süre Doldu Ne Yapmam Gerekir?

Yeni olarak alınmamış mevcut hatlarınızı yada ilk 3 aylık süresini doldurmuş olan hatlarınız için başka bir operatöre geçtikten sonra, tekrar farklı bir operatöre veya eski operatörünüze geçiş yapmanıza engel bir durum yoktur. Dilediğiniz zaman operatör değişikliği işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yeni bir Operatöre Geçtim Tekrar Değiştirebilir miyim?

Bu işlem için, operatör değişikliği işlemlerinin tam olarak bitmiş olması gereklidir. İşlem başvuru süresinde veya tam olarak tamamlanmadan, tekrar başvurunuz onaylanmaz. Diğer operatöre geçiş yaparak, yeni sim kartınızı almanız ve hattınızın açılması gereklidir. Bunları müteakip başka bir operatöre geçiş yapmanızda bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Burada dikkat etmeniz diğer bir nokta ise,  geçiş yapacağınız mobil operatör tarafından konulmuş bir şartın olmaması gerekliliğidir. Örneğin başka bir operatörden gelen müşterileri için bir kampanya yapan bir operatör olabilir. Kendi abonesi iken önce başka operatöre, daha sonra tekrar kendisine başvuru yapanlar için, farklı bir seçenek sunma durumu da olabilir. Buna da dikkat etmeniz gerekir.

Bunlar için geçiş yapacağınız mobil tarife geçiş şartlarını iyice okumalısınız. Eğer bir Taahhüttünüz varsa bitmesini beklemelisiniz. Tüm bunlar için operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgiyi almanız yararınıza olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Eray gündoğ dedi ki:

    Yaklaşık iki ay önce turkcell e geçiş yaptım ama türkcellde de aynı sorunu yaşadığım için avea ya geçiş yapacaktım bir türlü geçiş olmuyo üç ay dolmasını beklicem bida denicem

  2. Salih dedi ki:

    Benim bildigim 6 aydı 3 ayamı düştü 6 ay diye biliyorum onu bekliyorum bunu kesin öğrenebilecegimiz bir yer varmı

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.