MobilShift

Opera max nedir ne işe yarar

14.04.2015
46
Opera max nedir ne işe yarar

Opera Max nedir ne işe yarar?

Mobil cihazlar için tasarlanmış olan ve daha hızlı internete girmek amacıyla kullanılan bir mobil web browser uygulamasıdır. Opera max nedir, Popüler internet tarayıcısı Operanın mobil cihazlarda daha verimli kullanılmasını amaçlayan bir uygulamasıdır. Opera Max verileri sıkıştırma ile optimize ederek, internet paketinizi, daha verimli olarak kullanabiliyorsunuz.

opera max nedir

Opera max nasıl çalışır?

Opera Max, veri sıkıştırma işlemini videolar üzerinde yapar, çünkü en çok veri kullanımı videolarda gerçekleşir. Vine, Instagram, YouTube gibi video sitelerinde varolan boyutlarını indirerek size daha az veri kullanımı sunmayı amaçlıyor. Örneğin 10 MB’lık bir videoyu 3 MB’a indirebiliyor.

Opera Max güvenli bağlantılar üzerinden gelen herhangi bir veriye dokunmaz ve gelen veriye göre hareket eder, aynı zamanda veri kullanımınızı ve tüketim miktarlarınızı ve kazançlarını görebilirsiniz.

Opera Max

Opera Max, uygulaması internet paketinizi daha verimli olarak kullanmanıza olanak sağlayan bir veri sıkıştırma uygulamasıdır, ancak Opera Max şuanda Türkiyede kullanılmamaktadır. Opera Max Türkiyede kullanıma girdiğinde haberdar olmak için mail adresinizi buradan bırakabilirsiniz.

 http://www.opera.com/tr/mobile/max/android

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.