MobilShift

Online pdf oluşturma

31.08.2015
38
Online pdf oluşturma

Bir döküman nasıl Pdf haline getirilebilir? Pdf oldukça kullanışlı ve taşınması kolay bir dosya biçimi olduğu içindir ki (Portable Document Format) olarak isimlendirilmektedir. Bu dosyayı ücretsiz ve herhangi bir programsız Online olarak Pdf dosyası haline getirmek ister miydiniz. Tamam diyorsanız, o zaman online Pdf dosyaları ile çalışma hakkında temel bilgileri ve aynı zamanda bu hizmeti veren birkaç örneği bu yazıda bulabilirsiniz.

Online Pdf Araçları

Pdf bir dosya formatıdır, Adobe firması tarafından kullanılan ve bir dokümanın, metin, resim ve grafiklerinin, sabit olarak kaydedilmesini amaçlayan bir formattır. Dosya düzeninin bozulmadan, sayfa yapısının düzenleme yapılmasını engelleyerek, görsel olarak, her platformda aynı şekilde görünmesini sağlayan, taşınabilir dosyalarda ve genellikle de Metin ağırlıklı dosyalarda kullanılmasını amaçlayan bir formattır. Bu yüzden standart olarak Pdf dosyaları sadece görüntülenir ve üzerinde düzenleme yapılmaz.

Pdf dosyasını nasıl oluşturabilirim?

Bir Pdf dosyasını oluşturmanın en kolay yolu, Pdf olarak kaydetmektir. Genellikle text editörlerinin bir çoğu, M.S Office Word ve Excel gibi, Pdf olarak kayıt yapılmasına izin verir. Bir Word dosyasını Pdf uzantılı olarak kaydedebilirsiniz, bu şekilde Pdf dosyası oluşturmuş olursunuz.

Online olarak Pdf oluşturmak için

Online bir Pdf dosyası oluşturma için, elinizde bulunan bir Word dokümanını kullanabilirsiniz, elinizde bu şekilde bir döküman yoksa, önce dosyanızı M.S Word olarak hazırlayınız, tüm düzenlemelerinizi Word üzerinde yaptıktan sonra, “Farklı Kaydet” seçeneği ile kaydediniz. Bu şekilde Pdf dosyayı oluşturmuş olursunuz. Bunun dışında kullanabileceğiniz online araçlar da bulunur, online araçları kullanarak, dosyanızı Pdf olarak oluşturarak kullanabilirsiniz. En iyi Online Pdf araçları için “En iyi Online Pdf araçları” yazısından faydalanabilirsiniz.

Online Pdf araçları listesi

 en-iyi-pdf-araçları-1

https://www.pdftoword.com/

https://www.pdftoword.com/

https://www.pdftoword.com/

http://www.pdfonline.com/pdf-to-word-converter/

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.