MobilShift

Office lens nedir nasıl kullanılır

13.12.2015
227
Office lens nedir nasıl kullanılır

Office lens nedir nasıl kullanılır?

Office lens nedir, ne işe yarıyor, ücretlimi, nasıl yüklenir bilgiye ihtiyacınız varsa, Mobil cihazlarda tarayıcı nasıl kullanılır, döküman tarama ve Pdf çevirme için en güzel uygulamalardan birisi, Office lens, biraz Office lens uygulamasından bahsedelim. Office Lens, kağıt dökümanlar gibi yazılı, belgeleri bilgisayar ortamına aktarmak için kullanılan bir uygulamadır.

Basılı bir metni, yazıyı, dökümanı Office lens ile resim olarak çekin, resim üzerinde iyileştirmeler yaparak, okunaklı hale getirebilir ve gerekirse de kırpabilir ve hazır olunca PDF, Word ve PowerPoint dosyası olarak  OneNote veya OneDrive’a hemen kaydedebilirsiniz.

Office nasıl kullanılır?

Word’e veya Pdf’e çevirmek istediğiniz bir dökümanı, Microsoft Office lens kullanarak nasıl yapabilirsiniz, anlatalım. Office Lens uygulamasını, yazının altında verdiğimiz linkten indiriniz, uygulamayı açınız, karşınıza bir fotoğraf çekme modunda bir ekran çıkacaktır.

Dökümanı, düz tutmaya çalışın yada düz bir yere koyduktan sonra, yazıyı ortalayın ve resim çekmeye dokunun. Dökümanın resmi çekildikten sonra kırpma aracını kullanın ve istediğiniz biçimde dökümanın kenarlarını ayarlayın.

 

office-lens-nedir

Bu işlemleri, kırpma ve netlik ayarlarını yaptıktan sonra, sıra kaydetme işleminde, bunun için altta bulunan kaydetme butonuna dokunun ve kaydetme seçeneklerinizi işaretleyerek devam edin.

Kayıt için size sunulan seçeneklerden dilediğinizi seçin, bunun için Microsoft hesabınızın olması gereklidir. Microsoft Hesabınızda oturum açtıktan sonra, One Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Office Lens Android ve İos sürümleri bulunmaktadır, cihazınıza uygun sürümü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.