MobilShift

Office 2016 | Excel & Word & PowerPoint | Türkçe Yapma

03.06.2017
215
Office 2016 | Excel & Word & PowerPoint | Türkçe Yapma

Office Türkçe yama nasıl yapılır? Office uygulamaları olan Excel, Word ve Powerpoint gibi uygulamalar İngilizce olarak mı kuruldu, o zaman Office nasıl Türkçeye çevrilir? Türkçe yama paketi nasıl indirilir ve kurulur? Bu işlemi yapmak için resimli anlatımdaki yönergeleri uygulayınız.

Office 2016 bileşenleri olan Excel, Word, Powerpoint ve tüm bileşenleri İngilizce yada farklı bir dilde gelebilir. Çözüm çok basit bir işlemdir. Kolayca Türkçe diline çevirebilirsiniz. Bunun için Türkçe dil paketini kurmanız gereklidir. Office 2016 Türkçe dil paketi kurulu ise, bunu seçerek aktif hale getirmeniz de yeterlidir.

Office 2016 Türkçe Dil Paketi Kurulumu

Office 2016 için aşağıdaki resimli anlatımımızı uygulayarak kolayca Türkçe dil paketini kurarak kullanabilirsiniz. Şimdi Excel üzerinden Office programınızı nasıl Türkçeleştireceğinizi resimli olarak anlatmaya başlayalım.

Excel 2016 uygulamasına girdikten sonra, Sol tarafta yer alan ayarlar kısmından “Options” bölümüne girelim.

Bu alanda yer alan “Language”  seçeneğine tıklayalım. Sağ tarafta yer alan “Editing Language” kısmından Türkçe seçeneğini seçelim. Sisteminizde Türkçe dil paketi kurulu olabilir ancak aktif olmayabilir. Eğer bu şekilde ise, Turkish seçeneğini seçerek “Ok” tuşuna bastığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.

Eğer burada Turkish seçeneğinin yanında “Not installed” yazıyor ise Türkçe dil paketi kurulu değildir. Bu durumda Önce Türkçe dil paketini kurmanız gereklidir.

Office Türkçe Dil Paketi Kurulumu

“Not installed” yazısına tıklayın. Office destek sayfasında dil paketleri bölümüne yönlendirileceksiniz. Buradan gerekli dosyayı indirmemiz gerekir.

Dil paketleri seçenekleri ilk olarak yıl seçenekleri ile karşımıza gelecektir. Bu bölümde 2016 yılını seçin ve aşağıdaki açılır kutudan, Türkçe seçeneğini işaretleyin.

İndirmek istediğiniz işletim sistemini seçin. Bilgisayarınızda hangi bit (32/64 bit ) Windows kurulu ise onu seçmeniz gerekiyor.

İndirme dosyası karşınıza geldiğinde “Dosyayı kaydet” butonuna tıklayın ve dosyanın inmesini bekleyin.

İndirdiğiniz dosyayı açın ve kurulumun bitmesini bekleyin. Bu arada açık olan Office uygulaması varsa kapatın. Kurulum bittiğinde Office programınız Türkçe olarak açılacaktır.

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.