MobilShift

Nm Kart Nedir

30.11.2020
60
Nm Kart Nedir

Nm Kart Nedir?

Son günlerde sıklıkla duyduğumuz ve artık daha çok karşımıza çıkacağını düşündüğüm Nm Kart nedir ve ne işe yarar? Huawei tarafından geliştirilen bu teknoloji aslında mobil telefonlarda kullanılan bir hafıza kartı olan microSD karta karşı geliştirilen bir alternatiftir.

Huawei ‘nin ürettiği P40 ve üst model cihazlarda artık microSD kart yuvası bulunmuyor, ama cihazlarda hafıza kartı desteği mevcut. Birçok kullanıcı kart yuvası bulamadığı için epey zorlanıyor. Huawei modelleri bunun yerine çift sim kartlı modellerde kullanılan bir kart olan Nm kart desteği ile geliyor.

Huawei Nm Kartın SD Karttan Farkı Nedir?

En önemli özelliği sim kart boyutlarında olması, hız ve performans yönünden benzer özelliklere sahip olsada, Huawei Nm kartın en önemli özelliği tamamen Sim kart boyutlarında olması bir cihazdaki sim yuvasına takılabilmesi.

Huawei Nm Kart Hızı Nedir?

Standart bir microSD kartlar 90 MB/s okuma ve 30 MB/s yazma hızı sağlarken. Huawei’nin geliştirdiği NM Card’lar testlerde 74 MB/s okuma ve 83 MB/s yazma sağlamktadır. Görüldüğü gibi afaki farklar olmasada Nm kart teknolojisinin diğer markalarda kullanılmaya başlamasıyla yaygınlaşması muhtemel gözüküyor.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.