MobilShift

Mozilla Firefox Yandex kaldırma resimli

14.01.2016
101
Mozilla Firefox Yandex kaldırma resimli

Mozilla Firefox Yandex kaldırma işlemi

Mozilla Firefox’ta Yandex arama motoru nasıl kaldırılır? Yandex arama motoru Firefox ilk kurulduğunda veya sıfırladığınızda Yandex varsayılan arama motoru olarak gelecektir, ancak kısa bir işlem uygulayarak Yandex’i varsayılan arama motoru olmaktan çıkarmanız mümkün. Şimdi aşağıdaki yönergeleri uygulayarak Yandex arama moturunu Firefox’tan çıkarabilirsiniz.

Yandex Arama motorunu Firefox’tan kaldırma

Yandex arama motorunu kaldırmak için, arama çubuğunda bulunan ok ile işaretlenmiş olan yere tıklayın, burada Firefox içinde yerleşik olan arama motorlarının bir listesi bulunur, değiştirmek veya kaldırmak için “Arama ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklayın.

yandex-kaldırma

Arama motorları listesinden, Yandex’e yada kaldırmak istediğiniz arama motoruna tıklayın ve en altta bulunan “Kaldır” butonuna tıklayın.

yandex-kaldırma-2

Yandex’i Firefox üzerinden kaldrıma işlemi bu kadar basittir, bu şekilde diğer arama motorlarını da Mozilla Firefox üzerinden kaldırabilirsiniz.

Bu işlem geri alınabilir bir işlemdir, dilerseniz “varsayılan arama motorlarını geri yükle” seçeneği ile tüm işlemleri geri alabilirsiniz.

ETİKETLER:
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.