MobilShift

Modem kurulumu

18.06.2014
49
Modem kurulumu

Modem Kurulumu

Modem kurulumu modeminiz ile bilgisayar bağlantısının sağlandıktan sonra internete bağlanmasıdır.Modem kurulumları modem marka ve modeline göre değişiklikler gösterir. Her modemin bir kurulum kılavuzu yada sürücü diye tabir ettiğimiz bir Driver’a ihtiyaç duyulabilir.Ancak günümüzde birçok modem tak kullan şekilde çalışabilmektedir.

Modem kurulumunda dikkat edilecek kurallar.

Öncelikle internet bağlantınızın olduğundan ve kablo bağlantılarının tam ve doğru olarak yapıldığına emin olunuz. Daha sonra İnternet servis sağlayınızın vermiş olduğu Cd yada bir program varsa bunu kurunuz ve gerekli erişim şifrelerinizi doldurun. Bilgisayarınız internete bağlanacaktır.

Kablosuz Modem kurulumu

Kablosuz modem kurulumuda marka ve modellere göre değişir ancak genelde Web arayüzü kullanarak yapılmaktadır. Modeminizi bir ethernet kablosu ile bilgisayara bağladıktan sonra modeme tanımlanmış ip adresini tarayıcınıza yazarak web arayüzüne girebilirsiniz. Web arayüzüne girişte modem kullanıc adı ve şifresi ister bu ilk kurulumda fabrika tarafından belirlenmiş olan değerlerdir.

Modeminizin marka ve modeline göre kurulumun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ve Videolu anlatım şeklinde yardım isterseniz. TTnet tarafından kullanılan tüm modemlere ait kurulum videolarına aşağıdaki adresten erişebilirsiniz.

Modem kurulumları marka ve modele göre

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.