MobilShift

Mobil Twitter Hesap Açma ve Kaydolma Nasıl Yapılır

12.02.2016
82
Mobil Twitter Hesap Açma ve Kaydolma Nasıl Yapılır

Mobil Twitter Hesap Açma

Mobil cihazlardan da Twitter hesabı açabilirsiniz, m.twitter Cep telefonundan Mobil Twitter (m.twitter) adresinden Twitter hesabına kaydolabilirsiniz. Twitter kullanabilmek için bir hesap açmanız gerekmektedir, hesap açmak için isterseniz Web üzerinden isterseniz Mobil cihazlardan Twitter hesabı açabilir, daha sonra ise giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Twitter’e ister masaüstü bilgisayardan Web üzerinden dilersenizde Mobil uygulamadan kaydolabilirsiniz.

Mobil Twitter için bir telefon numarası ya da E-posta adresi bilgisi gerekmektedir, buna göre dilediğiniz her iki seçenekten bir tanesini kullanarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Twitter kayıt işlemi aşamasında bu iki seçenekten bir tanesini kullanarak hesap oluşturabilirsiniz.

Twitter hesap oluşturma oldukça kısa süren bir işlemdir, buna göre hesaba kayıt olurken bir isim ve telefon numarası – E-posta adresi bilgisi verirsiniz, daha sonra verdiğiniz iletişim kanalından size bir onay kodu gönderilir, bu kodu hesap açma işleminde belirlenmiş alan girerek kayıt işleminize devam edebilirsiniz.

Mobil Twitter Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak Twitter uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir, Android veya İos platformlarından hangisini kullanıyorsanız, uygun sürümü cihaza yükleyiniz. Twitter resmi indirme bağlantıları sayfanın altında verilmiş, bu bağlantıları kullanarak uygun sürümü cihaza indirebilirsiniz.

Twitter uygulamasını açtığınızda, karşınıza gelen Giriş Yap ya da Kaydol seçeneklerinden “Kaydol” seçeneğine dokunarak Twitter Kaydolma sayfasını açarak işlemlere başlayabilirsiniz. İlk adımda “Hesabını oluştur” formunda Twitter için bir isim girmeniz istenecektir, burada istenen bir kullanıcı adı değil sizin profil isminizdir. Bu bilgiyi daha sonra isterseniz değiştirebilirsiniz.

Ardından ikinci bölümde, Twitter için bir Telefon numarası bilgisi ya da bir E-posta adresi istenecektir. Bu bilgilerden dilediğiniz bir tanesini giremeniz istenir. Bu bilgiyi de girdikten sonra “İleri” butonu ile Mobil Twitter kaydolma işlemine devam edebilirsiniz.

mobil twitter kaydolma formu

Hesabını oluştur” işlem adımında yeşil renkte “tik” işaretlerini görüyorsanız işlemler başarılı bir şekilde devame diyor demektir, bu adımdan dilerseniz “E-posta kullan” seçeneğine dokunarak iletişim kanalınızı da değiştirebilirsiniz.

mobil twitter kaydolma formu

Mobil Twitter kayıt işleminde bu adımda ise, girdiğiniz bilgileri kontrol ederek “Kaydol” butonuna basmanız gerekmektedir. Bilgilerinizde değişiklik yapmak isterseniz “Geri” butonu ile dönerek düzenleme yapabilirsiniz.

mobil twitter kaydolma formu

Kayıt işleminin başında vermiş olduğunuz E-posta adresine veya Telefon numarasına bir kod gönderilecektir. Bu kodu almak için e-posta adresine gidin veya telefonunuzun SMS bölüme bakımanız gerekmektedir.

mobil twitter kaydolma formu

E-posta adresine 6 basamaklı bir kod gönderilmiş olacaktır, Twitter tarafından gönderilen bu kod aşağıdaki şekilde gözükecektir.

mobil twitter onay kodu

Twitter tarafından gönderilen bu kodu hesap açma işleminde gelen işlem adımında yer alan bölüme yazarak işleme devam etmeniz gerekmektedir, bu işlem adımını yapmazsanız, Twitter kaydolma işlemine devam edemezsiniz.

mobil twitter kaydol formu

Gönderilen doğrulama kodunu aşağıda yazan bölüme yazarak işleme devam edin. Eğer e-posta adresinize herhangi bir doğrulama kodu gelmediyse, tekrar gönderilmesini isteyebilirsin, bunun için “E-posta almadın mı?” seçeneğine dokunarak doğrulama kodunun tekrar gönderilmesini talep edebilirsin.

mobil twitter kaydol formu

Twitter’da hesap açma işlemlerinde, şimdi yapmanız gereken şey hesabınız için bir giriş şifresi belirlemektir, bunun için karşınıza gelen bu bölümde en az 6 karakter olacak şekilde bir şifre belirlemen gerekmektedir. Daha sonra “İleri” butonuna basarak Twitter Hesap açmaya deveam edebilirsin.

mobil twitter kaydol formu

Hesap şifreni de belirledikten sonra, Twitter hesabın açılmış ve kullanıma hazır bir hale gelecektir. Yalnızca bu işlemlerden sonra sizden opsiyonel olarak bir kaç işlem yapılması da istenecektir. Bunlar arkadaşlarını bulmak için adres defterini bağlamak isteyip istemediğini soracaktır, dilersen bunu yapabilir ya da bu adımı atlayarak diğer adıma geçebilirsin.

mobil twitter kaydol formu

Twitter hesap açmak için yapman gerekenler bunlardan ibarettir, Mobil Twitter hesap açma işlemlerini detaylı oalrak anlatmaya çalıştık, hesap açılışında takıldığınız bir nokta olursa, yorum bölümünden yazarak çözüm sağlanmasını isteyebilirsiniz.

Twitter Mobil Uygulama İndirme

Twitter uygulamasını mobil cihazınıza indirmek için aşağıdaki resmi indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz. Android veya İos işletim sistemlerinde çalışan Twitter  uygulamasını cihazınıza uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.