MobilShift

Mobil telefondan Msn Hotmail veya Outlook hesabı aç

03.10.2015
39
Mobil telefondan Msn Hotmail veya Outlook hesabı aç

Mobil telefondan Hotmail, msn açma işlemi

Mobil kullanım her geçen gün artmakta ve bu sebeple, sosyal ağlara kayıt işlemide artık, mobil cihazlardan yapılabilir.  Bir Msn yada Hotmail hesabı açmak istiyorsanız bunu Android veya İos iphone cihazınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi mobil cihazdan hesap açma için neler yapmalısınız, resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Mobil Hotmail, Outlook Hesabı nasıl açılır?

Mobil cihazınızdan, telefon yada tabletinizden “https://signup.live.com/signup?” adresine girin veya bu bağlantıya dokunun. Karşınıza aşağıdaki şekilde bir kayıt formu bulacaksınız, formu doldurmaya başlayın.  Hesap oluşturma isimli formda, bazı kişisel bilgileriniz ad, soyad ve doğum tarihi vb. istenir bunları dilediğiniz şekilde doldurun.

Msn/Hotmail veya outlook hesap oluşturma formunda, dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcı adı seçiminizdir, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz olacaktır.

Kullanıcı adı seçerken, mevcut bir e-posta ile başvurabilirsiniz. Bu şekilde açacağınız hesap, Msn, Skype gibi yazılımlarda kullanabileceğiniz bir Microsoft hesabı almak için kullanılır.

Eğer, bir E-posta hesabı almak isterseniz, gelen kutusuna sahip olan ve mail gönderip almaya yarayan bir hesap, bunun için “yeni bir e-posta adresi alın” yazan yere tıklayın. Kullanıcı adı yazan yere bir kullanıcı adı yazarak, Outlook.com, Outlook.com.tr ve Hotmail.com uzantılı e-posta adresi alabilirsiniz.

Yani bu formdaki, kullanıcı adı bölümü, hem bir Microsoft hesabı almaya (E-posta hesabı değil) yada bir E-posta hesabı ve aynı zamanda da Microsoft hesabı olarak kullanılan bir hesap açmaya yarayan şekilde hazırlanmıştır.

mobil-msn-hotmail-açma-1

Açacağınız, Msn, Outlook veya Hotmail hesabınıza giriş için gerekecek parolayı belirleyin. Parolanızın kolay tahmin edilemeyen, harf ve rakamlardan oluşmasına da dikkat edin.

mobil-msn-hotmail-açma-2

Bir cep telefonu bilgisi girmeniz istenir, ancak bu zorunlu değildir ve vermek istemezseniz, ikincil bir e-posta adresi bilgisi girmeniz istenir.

mobil-msn-hotmail-açma-3

Son olarak, doğrulama işlemini yaparak, Hizmet şartlarını kontrol ederek, “Hesap oluşturun” butonuna basarak işlemi bitiriniz.

mobil-msn-hotmail-açma-4

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.