MobilShift

Mobil Hesap Silme

03.06.2016
44
Mobil Hesap Silme

Mobil telefondan hesap silme ve kaldırmak istiyorsunuz ve nasıl yapılacağı konusunda yardıma ihtiyacınız var, o zaman doğru yerdesiniz. Cep telefonunuzdan, yani mobilden bir hesap kaldırma işlemi nasıl yapılıranlatalım.

Mobil cihazlarda, bir çok uygulama ve hizmet çalışır, ancak bu hizmetler örneğin, Google, Facebook, Dropbox vb. uygulamalar, hizmetleri gereği sizden bir hesap tanımlamanızı isterler. Dolayısıyla cep telefonunuzdan tanımladığınız bu hesaplar sayesinde de, rahatça bu hizmetlerden cep telefonunuzda yararlanırsınız.

Mobil hesap silme işlemi

Mobil telefonlarda, Ayarlar bölümü altında, kişiselleştirme veya Hesap yada Hesap ayarları bölümü mutlaka bulunmaktadır, marka ve modele göre değişse de, genellikle buna benzer bir yerde bulabilirsiniz. Biz Samsung bir cihaza göre sizlere resimli olarak anlatacağız.

mobil-hesap-silme-1

İlk olarak Hesaplar bölümünü bulduktan sonra, cihazda yer alan ve tanımlanmış olan çeşitli uygulamalara ait hesapların bir listesi bulunmaktadır.

 mobil-hesap-silme-2

Hesaplar arasında değişiklik yapacağınız yada sileceğiniz uygulama isminin üzerine dokunun ve hesap ayarları ve silme için hesap detaylarına ulaşın.

mobil-hesap-silme-3

Her hesap için, ayarlar bölümünde, hesaba uygun olan bir ayar listesi bulunur, burada örneğin Gmail hesabına ait bir hizmet listesi bulunur, burada kendinize uygun ayarları kolayca yapabilirsiniz.

mobil-hesap-silme-4

Mobil cihazdan yapılmak istenen hesap silme işlemi için, hesap detayları bölümünde yer alan ve sayfanın en üst sağ bölümünde yer alan üç nokta şeklindeki yere dokunalım.

Gördüğünüz gibi, “Hesabı Kaldır” seçeneği geldi, tüm uygulamalar için geçerli olan bu ayar ile cep telefonunuzda tanımlı olan hesabı silebilirsiniz.

mobil-hesap-silme-5

Uyarı! Bu yazıda anlatılanlar ve yapılanlar, cep telefonumuza tanımlı olan hesapları kaldırma işlemidir, asıl hesaba buradan bir müdahale de bulunamayız, sadece cep telefonumuzdan kaldırmış oluruz, yani hesabı silmiş olmayız.

Ayrıca mobil cihazdan hesabınızı kaldırdığınız uygulamayı, mobil cihazınızda artık kullanamayacağınızı da belirtmek isteriz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.