MobilShift

MIUI nedir

11.01.2016
245
MIUI nedir

MIUI rom nedir?

MIUI, Android işletim sistemi ile geliştirilmiş olan bir arayüzdür, dünyanın 3. büyük mobil telefon üreticisi olan Xiaomi şirketi tarafından geliştirilmiştir. Android temelli olan bu sistem, Xiaomi markalı telefonlarda Android arayüzü olarak kullanılır, bunun dışında dileyen her android telefonada yüklenebilir.

Xiaomi Rom, Android işletim sisteminin, özelleştirilmiş bir sürümüdür. Android açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan, dileyen herkes farklı bir arayüz ve özellikte sistemi entegre ederek, farklı özellikte işletim sistemleri tasarlayabilir. Xiaomi rom bu anlamda, bir çok özelliğide bünyesinde barındırmaktadır.

miui-nedir

Xiaomi Miui Rom özellikleri neler?

Miui Rom ile sınırsız tema marketten tema edinebilirsiniz, ayrıca yerleşik anti-virüs özelliği, uygulamalara verilen izinleri yönetebilme, ana ekran, çağrı ve online hizmetleri özelleştirebilme gibi, Klasik android işletim sisteminizde izin verilemeyen bir çok izne sahip olursunuz. Özellikler hakkında bilgi almak için resmi siteye göz atın. “Miuı özellikleri

Miui Rom ile ilgili olarak, çok fazla teknik detaya girmeden, özetle ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık, çünkü bu işletim sistemini kurmak biraz, teknik bilgi ve beceri gerektiriyor, ama bu konuda hevesliler için http://en.miui.com adresinden yardım alınabilir.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.