MobilShift

Microsoft Hesabı Silme | Kapatma Linki

05.09.2017
112
Microsoft Hesabı Silme | Kapatma Linki

Microsoft hesabı nasıl silinir?

Microsoft hesabınızı silmek için ne yapmanız gerekir? Outlook, Msn, Live Messenger ve Xbox gibi bir çok servis için kullanılan ortak hesabın adı Microsoft hesabıdır. Var olan Microsoft hesabınızı dilerseniz silebilirsiniz, bunun için bilmeniz gereken bir kaç noktaya değindikten sonra, Microsoft hesabı nasıl silinir, resimli ve detaylı olarak anlatacağız.

Aşağıdaki uygulamalı yönergelerde, Microsoft hesabı silme işlemlerinizi yapabilmek için, resimli anlatıma ulaşabilirsiniz. Microsoft hesap silme linki, sayfamızın en alt kısmında verilmektedir. Bu linkten Microsoft hesabı silme sayfasına direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Microsoft Hesabı Silme

Microsoft hesap silme için, bilmeniz gereken bir hesap kapatma işleminin 60 gün süreceğidir, bu süre içinde bir oturum açma işlemi yapmamanız gerekmektedir, aksi halde hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Bu süre sonunda ise hesabınız kalıcı olarak silinir ve bağlı servislerde yer alan verileriniz ve erişimlerinizin hepsi silinecektir.

Microsoft hesabınızı kapatmadan önce, varsa tüm aboneliklerinizi iptal etmeniz ve varsa bakiyelerinizi kullanmanız gerekmektedir, Bir hesabı kapatmak yapmış olduğunuz Aboneliklerinizi sona erdirmez, bunun için ücretlendirilmeye devam ederseniz.

Bu uyarı oldukça önemlidir, eğer Xbox, Onedrive, Skype gibi bir çok hizmeti, abonelik sözleşmesi ile kullanıyorsanız ve bağlı olduğu Microsoft hesabınızı kapatırsanız, abonelikleriniz sona ermez ve faturalandırılmaya devam edersiniz.

Microsoft Hesap Silme İşlemi

Aşağıda verdiğimiz Microsoft Hesap silme linkine tıklayarak bağlandığınız Hesap silme sayfasından işlemleri yapmaya başlayalım. Bu sayfaya girebilmek için Microsoft hesap girişi bilgileri ile oturum açmanız gerekmektedir, bu aşamada, SMS veya Mail doğrulaması işlemleri ve tek kullanımlık kod uygulaması istenebilir.

Microsoft Hesap Silme Linki

Microsoft Hesap Kapatma için “Güvenlik” sekmesine giriş yapınız, ancak burada direkt olarak kapatma ve silme seçeneği bulunmaz. Sayfada alt kısımda yer alan “Diğer güvenlik seçenekleri” linkine tıklayarak, hesap kapatma seçenekleri sayfasına ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan “Hesabımı Kapat” seçeneği ile Microsoft hesabınızı kapatma işlemlerinize bağlayabilirsiniz.

Hesabınızı kapatmadan önce bazı uyarılarda bulunmak üzere hazırlanmış olan sayfayı inceleyiniz ve ardından “İleri” tuşuna basınız.

Okuduklarını anladığınızı ve onayladığınızı göstermek üzere, hazırlanmış olan onay kutularını işaretleyin.

Son olarak “Hesabı kapatmak için işaretle” butonuna basarak, hesap kapatma işlemlerini başlatınız. Bu süreç 60 gün sürecektir ve bu süre içinde hesabınızda oturum açmamanız gerekmektedir.

Microsoft Hesap Kapatma Linki

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.