MobilShift

LOST.DIR Nedir | Ne işe yarar

09.09.2017
51
LOST.DIR Nedir | Ne işe yarar

LOST.DIR Nedir? Android cihazlarda dosyaların içinde göze çarpmayan LOST.DIR dosyası bulunur ve birçok işlevi vardır.  Peki bu Lost.dir nedir ve ne işe yarar?

LOST.DIR Klasörü Ne İşe Yarar?

Bu klasör bir Android cihazdaki ön bellekleme yapan bir klasördür. Genellikle silinen ya da yarıda kalan işlemleri kayıt altında tutan bir işlev görür. Bu klasör, dediğimiz gibi, SD kart ile telefon arasındaki bağlantıyı sağlayan bir işlevi vardır, örneğin bir resim ya da veri aktarımı sırasında, işlem başarısız olursa ya da yarıda kesilirse, gerekli bilgiler bu klasörde tutulur ve silinen dosya uzantıları da bu dosyada tutulur.

LOST.DIR Dosya Kurtarma

SD kart üzerinde silinmiş bir dosyayı bu klasör içinden kurtarabilirsiniz. Bunun için klasörde bir işlem yapmalı veya ardından bir uygulama ya da bir uygulama kullanmak durumundasınız. Silinen ve kurtarmak istediğiniz dosyayı LOST.DIR klasöründe görüntüleniyorsa, bu dosya üzerine gelerek “Yeniden Adlandır” diyerek bir dosya uzantısı yazarak silinen bir dosyayı kurtarabilirsiniz.

LOST.DIR klasöründen silinen dosyayı kurtarmak için bazı uygulamalarda bulunur, bu işlemler bana göre değil yapamam değil diyorsanız, o zaman Google Play üzerinden bu kurtarma uygulamalarını yükleyerek kullanabilirsiniz.

lost dir nedirTelefonunuzun rehberiniz silindi mi?

Android bir cihazda telefon kişileriniz ve rehberiniz silindi ise, nasıl geri getirebileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Silinen bir telefon rehberini getirmenin bir çok yolu vardır, aşağıdaki makalemizi okuyarak bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Android Rehberi Gmail Hesabına Yedekleme

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.