MobilShift

Local guides nedir & Ne işe yarar | Yerel Rehberler

31.07.2017
44
Local guides nedir & Ne işe yarar | Yerel Rehberler

Google Haritalar için hazırlanmış bir yerel rehber olma özelliği taşıyan ve aynı zamanda, oluşturulmuş içerikleri de görebileceğiniz, etkinlik oluşturup, mevcut etkilinler ile buluşabileceğiniz, yerel işletmeleri ekleyebileceğiniz bir Google servisidir.

Google Maps üzerinde resim ekleme, yerel işletmeleri eklemelere ait bilgileri ekleme ve bilgilerini güncelleme yapmak için kullanılan bir servistir. Google Local Guides ile, kendi bölgenize ait, bir çok yerel işletmeye ait resim ve fotoğrafları yönetebilirsiniz.

Google Haritala altında “Katkılarınız” kısmından ulaşabileceğiniz alanda, yerel rehber olabilmeniz için bazı seviyeler bulunmakta, buna göre yapmış olduğunuz işlemlere göre seviyelerinizi yükseltebilirsiniz.

Google Harita Katkılarınız Bölümü

Bunun dışında, yerel bir işletmeye ait bilgileri girebilir, bu bilgileri güncelleyebilir veya yeni bir yerel işletme ekleme işlemi yapabilirsiniz. Google Local Guides, kullanımı için bir Google hesabınızın olması gereklidir. Ücretsiz olarak açacağınız Google hesabı ile hemen Locak Guides’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.