MobilShift

Lg v10 hangi sensörler var

02.10.2015
59
Lg v10 hangi sensörler var

Lg V10 Sensörleri

Lg V10 ile mobil pazarda ses getireceğe benziyor, özellikle sıradışı ve üst düzey özellikleri ile gelen Lg V10’da daha derinlemesine bir inceleme ile bu yazımızda sahip olduğu sensörlere değineceğiz. Lg V10 ile ilgili teknik özelliklere ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

Lg V10’un sahip olduğu sensörler

Lg V10 sensörler konusunda da oldukça iddialı ve üst düzey özellikler sunuyor. Lg V10’da bulunan standart sensörlere ek olarak, farklı bir kaç sensör daha bulunuyor.

Yakınlık sensörü olarak bilinen Proximity Sensor, bilindiği gibi, ekrana gelen bir nesneyi algılayarak tepki verebiliyor. Yakınlık sensörü ile ilgili daha fazla bilgi için “Yakınlık sensörü ne işe yarar?” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Proximity Sensor, Accelerometer, Compass, Ambient Light, G-Sensor, Fingerprint Sensor, Color Spectrum Sensor

Compass Sensör; Türkçesi pusuladır ve mobil cihazda yön bulmanıza olanak sağlar, günümüzde birçok mobil cihazda bu sensör bulunmaktadır.

Accelerometer sensör, yani ivme ölçer, bu sensörde bir çok telefonda standart olarak bulunur ve ekranı döndürdüğünüzde, görüntünün ekrana göre dönmesi bu sensör ile olur.

Ambient Light sensör, ortam ışığı sensörü, bu telefonda bulunan ve genellikle üst düzey telefonlarda bulunur, ortam ışığına göre, ekran parlaklığı, yada cihaz uygulamalarının açılması gibi çeşitli uygulama alanları vardır.

G-Sensor ise daha gelişmiş özellikleri bulunan bir ivme ölçerdir.

Fingerprint Sensor, ise Lg G10 için önemli bir özellik katmaktadır, bu sensör adından da anlaşılacağı gibi, parmak izi sensörüdür.

Color Spectrum Sensor ise, ekranda bulunan renk skalasına göre, daha dinamik ve etkileşimli görüntüler elde etmenize olanak sağlayan bir sensörüdür.

Sensörler ve görevleri

G-sensor nedir ne işe yarar

Accelerometer sensör nedir

Ortam ışığı sensörü nedir

https://www.mobilshift.com/yakinlik-sensoru-ne-ise-yarar/

Color spectrum sensor

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.