MobilShift

Lg G5 ghost screen Sorunu & Çözümü & İade ve Değişimi

03.04.2017
56
Lg G5 ghost screen Sorunu & Çözümü & İade ve Değişimi

Lg G5 Ghost Screen sorunu nedir?

Lg G5 modelinde, kullanıcılar tarafından fark edilen bir ekran sorunu bulunur, Lg G5 kullanıcıları tarafından çeşitli platformlarda dile getirilen bu sorun “Ghost Screen” yani hayalet ekran olarak isimlendirilmiş, kimine göre önemsiz bir sorunken, kimine göre ise telefonun değişmesinin gerektiği belirtilmekte. Bir çok Lg G5 kullanıcısı tarafından, dile getirilmiş olan Ghost Screen olayı nedir, nasıl bir sorundur ve çözümü var mıdır?

Lg G5 Ghost Screen Nedir?

Bu sorun, ekranda uzun süre açık kalan bir görüntünün, ekran değişse bile akran yer alması durumudur, eski görüntü tamamen kaybolmaz ve flu, belli belirsiz bir şekilde ekranda yeni görüntünün altında kalır, bu görüntüye Ghost Screen yani hayalet ekran denilir.

Peki Lg G5 Lg G5 Ghost Screen nedir? Aslında Ghsot Screen her telefonda yada Lcd bir ekranda yaşanılabilen bir sorundur, ancak, bazı firmalara ait telefonlarda bu daha belirgin bir şekilde kendini göstermektedir.  Lg Markasına ait Lg G4 ve Lg G5 modellerinde belirgin olarak ortaya çıkmıştır, bu sebeple bu modelleri tercih edecek olan kullanıcıları bu konuda bilgilendirmek istedik.

Lg G modellerinde yaşanılan Ghost Screen olayı, ekranda üst tarafta yer alan bildirim öğelerinin bulunduğu kısımda oluşur, sebebi ise, bu öğelerin uzun süre burada görünmesidir, ekranda farklı bir görüntü oluştuğunda bu kısım hala ekranda görünür, bu durumda hayalet ekran oluşur.

Ghsot Screen nedir, neden olur ve çözümü konusunda detaylı teknik bilgiye ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ghost Screen Nedir?

Ghost screen nedir

Lg G5 Ghost Screen Neden Olur?

Bu sorun bir donanımsal yada yazılımsal bir hata değildir, ancak bir sorundur? Lcd ekranlarda tepkime süresine bağlı olarak bir görüntü uzun süre ekranda sabit kaldığında ve telefonun ekran görüntüsü değiştiğinde, eski görüntünün ekranda hala belli belirsiz kalması durumudur. Bu durum hemen hemen her Lcd ekranda yaşanılır ancak bazı modellerde daha belirgindir. Lg G modellerinde  bu sorun bariz şekilde görünür.

Bu durum şu şekilde de oratay açıkar, birden fazla uygulamanın açık olduğu bir durumda, uygulamadan birisinde biraz fazla işlem yaptıktan sonra diğerine geçtiğinizde, açık uygulamaların iç içe geçmesinden anlaşılmaktadır.

Lg G5 Ghost Screen Sorunu çözümü

Bu sorunun bir çözümü yoktur, bu durum bir arıza durumu olmadığı için, herhangi bir tamir yada ekran değişimi ile düzelmez. Bu sorun, herhangi bir yazılım ile düzelmez, telefonda yapacağınız bir yazılım güncellemesi, fabrika ayarlarına döndürme veya sürüm güncellemesi ile sorun ortadan kalkmaz.  Yaşanılan bu sorun ekran teknolojisi ile alakalı bir durumdur.

Lg G5 Ghost Screen İade Ve Değişim

Lg G modelini, Ghost Screen sorunu ile Lg yetkili servisine başvurduğunuz zaman, yetkili servis bu durumu bir arız olarak kabul etmez ve herhangi bir işlem yapmaz, bu durumda herhangi bir iade ve değişim imkanınız bulunmaz, ancak her ne kadar fabrikasyon yada üretim hatası olarak kabul edilebilir bir durum olsa da, bir tüketici olarak, hakkınızı arama imkanınız bulunur, bunun için servisten bu durumun tespit edilmesini ve herhangi bir arıza olmadığına dair belge almanız gereklidir, daha sonra bu belge ile birlikte, yaşadığınız sorunu tam ve açık, net olarak yazarak ilçenizdeki Tüketici Hakem Heyetine başvurmanız gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.