MobilShift

Lg G3 & G4 & G5 Bootloop sorunu & Çözümü

15.04.2017
95
Lg G3 & G4 & G5 Bootloop sorunu & Çözümü

Lg Bootloop sorunu ve çözümü

Lg G serisinde ve V serisinde meydana gelen bir sorun da Bootloop sorunudur. cihazın bir türlü açılamaması ve sürekli bir kendini yeniden başlatma döngüsüne girme olayına Bootloop denir. Bootloop ile ilgili olarak daha önce yazmış olduğumuz “Bootloop Nedir ve neden olur?” isimli yazıyı da okuyabilirsiniz.

Lg G3 G4 ve G5 Bootloop Sorunu

Cihazlarda, donanımsal veya yazılımsal olarak meydana gelen bu hata bir çok kullanıcı tarafından yaşanmakta. Lg G serisinden sonra V10 modelinde de görülen bu sorun, cihaz kullanıcıları için önemli bir sorun. Lg G serisi için geçerli olan  bu durum, genellikle anakart yada grafik işlemci birimi  ile ilgili olduğu söylenmekte, bu sorun eğer donanımsal ise, cihazın garantisi de varsa hemen yetkili bir servise götürmek gerekli.

lg Bootloop sorunu

Lg G serisi Bootloop sorunu

LG G3 G4 ve G5 Bootloop Sorunu çözümü

Bu sorun yazılımsal da olabilmektedir, bu durum eğer yazılımdan kaynaklanıyorsa, cihaza format atarak sıfırladığınızda çözülecektir. eğer bu sorunu yaşıyorsanız cihaza Hard reset atarak sıfırlayın ve tekrar açmayı deneyin. Cihaza Hard reset atmadan önce mutlaka tüm verilerinizi yedekleyiniz, cihazı sıfırlama işlemi tüm verilerin de silinmesine neden olur.

Eğer Donanımsal bir sorun ise bunu anlamanın kolay bir yolu vardır, cihaz Bootloop hatası verdiğinde cihazın pilini çıkarın ve cihazı soğutun, nemsiz ve kuru bir ortamda cihazın olabildiğinde soğumasını sağladıktan sonra cihazı açmayı deneyin.

Eğer cihaz açılıyor ise sorununuz donanımdan yani fiziksel bir sorundan kaynaklanıyor demektir. Bu durumda bu çözüm geçici bir çözüm olacağından, cihazı ısıttığınızda aynı sorunu tekrar edecektir. Bu durumda da yapmanız gereken cihaz en yakın yetkili servise götürmek olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.