MobilShift

Launcher Nedir | Ne İşe Yarar

21.07.2017
67
Launcher Nedir | Ne İşe Yarar

Launcher Nedir?

Launcher kelime anlamı, başlatmak olan İngilizce bir kavramdır, özellikle Android cihazlarda kullanılan 3.parti bir uygulamadır. Launcher mobil cihazlarda, mevcut Android görünüm ve işlevlerini değiştirmek suretiyle, farklı özellik ve görünümler sunmak için tasarlanmış uygulamalara verilen genel bir isimdir.

Launcher Ne işe yarar?

Android cihazlarda, her ne kadar sürümleri aynı olsa bile, marka ve modele göre farklı görünümler, menü şekilleri ve yerleri, kullanıma bağlı tarzlar bulunur. örneğin aynı Android işletim sistemi ve sürümüne sahip olsalar da Samsung ve Sony arasında menü yapısı, kullanımı ve ikonlarına varıncaya kadar farklı özellikler bulunur. Bunun sebebi, Android’in açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması ve özelleştirilebilir olmasıdır.

Launcher nedir

Launcher dediğimiz uygulamalar ise burada devreye giriyor, örneğin telefonunuzun menü yapısını, ikonlarını beğenmediğiniz, Launcher uygulamasının sunduğu farklı temaları uygulayarak telefonunuzu özelleştirmenize olanak sağlar.

Google Play mağazasında bir çok Launcher uygulaması bulabilirsiniz. İndirdiğiniz Launcher uygulamaları içinde yer alan bir çok temayı kullanabilir ya da yeni temalar indirerek kullanabilirsiniz.

Launcher uygulamasını kullanabilmek için, telefonunuzun standart başlangıcını kullandığınız Launcher ile değiştirmeniz gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.