MobilShift

Kullanıcı Adı Eşsiz Olmalı Ne Anlama Geliyor

06.01.2022
877
Kullanıcı Adı Eşsiz Olmalı Ne Anlama Geliyor

Birçok kullanıcı herhangi bir siteye, foruma ya da Valorant gibi bir yere kayıt olurken “Kullanıcı adı eşsiz olmalı” diye bir uyarı alıyor. Özellikle “Riot Games kullanıcı adı essiz olmalı” şeklinde bir hata alabiliyorlar. Peki bu tam olarak ne demek ve ne anlama geldiğini tam olarak kestiremiyorsunuz. Peki tam olarak ne anlama geldiğiniz öğrenmek ister misiniz?

Kullanıcı adı eşsiz olmalı aslında bir hata değil uyarı veya bilgilendirme iletisidir. Şimdi isterseniz bu uyarının nedenini anlatmaya başlayalım.

Kullanıcı adı eşsiz olmalı ne demek?

Genelde birçok site veya hizmetten yararlanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak içinde sizden ilk olarak bir kayıt formunu doldurmanız istenir. Bu kayıt formlarında ise bir e-posta adresi ve şifre mutlaka olmalıdır. Nedeni ise, kayıt sonrası hesabınızı kullanabilmeniz için bir oturum açma (giriş) işlemi yapmanız gerekecektir. Giriş yaparken de kullanıcı adı ve şifreyi kullanacaksınız.

Bazı hesaplarda kullanıcı adı yerine genelde e-posta adresi kullanılır. Ancak bazı hesap türleri bunun yerine sizden bir kullanıcı adı (nickname) belirlemenizi isterler.

İşte tam bu yüzden birden fazla, özellikle binlerce hatta milyonlarca kişinin kayıt olduğu bir platformda kullanıcı adınız da benzersiz olmak zorundadır.

Aynı kullanıcı adına sahip birden fazla hesap mantıksal olarak kullanılamaz. Örnek vermek gerekirsek “mehmet” şeklinde bir kullanıcı adınız olsun. Başka bir kullanıcı kayıt olurken bu ismi almak istediğini ve aldığını düşünürsek ve hatta bunu çoğaltırsak hangi hesabın kime ait olduğu sorunu ortaya çıkacaktır.

Kullanıcı adı eşsiz olmalı uyarısı bu yüzden verilmektedir. Yani bu kullanıcı adı başka biri tarafından alınmış ve sizin alamayacağınız anlamına geliyor.

Bu yüzden daha önce kimse tarafından alınmamış “eşsiz” bir kullanıcı adı almalısınız. Daha önce verdiğimiz örneğimizden devam edersek, mehmet kullanıcı adı alınmış durumda ise, siz bu durumda mehmet1, mehmet2 vb. ya da tamamen farklı bir kullanıcı adı almak durumundasınız.

Bunu yapmak içinde, almak istediğiniz kullanıcı adını yazarak sistemin izin verip vermediğine göre hareket etmek durumundasınız. Yani kısaca sisteme ne kadar önce kayıt yaptırırsanız, benzersiz bir kullanıcı adı alma olasılığınız da o derecede artar.

Valorant Hesap açma ve giriş nasıl yapılır?

 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.