MobilShift

Kullanıcı adı bul

28.08.2014
5.050

Kullanıcı adı bulmak, en havalı ve orjinal kullanıcı adlarını nasıl bulursunuz. Twitter, gmail, instagram kullanıcı adı bulmanın en kolay yolu

Kullanıcı adı bul

Güzel ve havalı kullanıcı isimlerini kim kullanmak istemez? Havalı nickler, ilginç ve İngilizce kullanıcı adı ve isimlerini nasıl bulabilirsiniz? Kullanıcı adı mail hesabı açarken, Facebook, Twitter, İnstagram veya Tumblr gibi sosyal ağlarda hesap açarken gereklidir.

Bu arada, twitter, facebook, gmail, instagram’da numaradan kullanıcı adını bulma ya da kullanıcı adından mail adresi bulma konusu bir başka konu başlığı altında ayrıca incelenmektedir.

Kullanıcı adı seçerken veya bulurken genellikle kararsız kalırız. Kimsenin kullanmadığı isimleri kullanmak isteriz ama bunları oldukça zordur. Herkesten farklı olarak değişik ve orijinal kullanıcı adı örneklerini bulmak zor mu? Aslında değil bunun için kolay bir yöntem var oda kullanıcı adı bulan servisleri kullanmak.

Size verdiğimiz bu servisler ne işe yarar peki? Kimisi sizin verdiğiniz kriterlere göre kullanıcı adı üretiyor ve siz bu isimler içinden beğendiğinizi seçerek kullanıcı adı olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Kimi servisler ise direkt olarak random kullanıcı adı üretiyor.

Bu servisleri kullanarak hem değişik hem de havalı ve orijinal kullanıcı adı bulma olanağınız oluyor.

Kullanıcı adı Bulma servisleri

Servisler, daha önce dediğimiz gibi farklı özelliklerde olabiliyor.  Şimdi güzel kullanıcı adı bulma konusunda yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı servisleri inceleyelim.

http://jimpix.co.uk/

Bu servis bir çok sosyal hesap için kullanıcı adı üretmenize olanak sağlıyor. Seçtiğiniz sosyal hesaplara göre Youtube, Twitter, İnstagram ve Tumblr için random isimler üretiyor. Yapmanız gereken ise seçeceğiniz sosyal hesap butonuna basmak.

tumblr-kullanıcı-adları

Ancak sistem sadece bununla sınırlı değil. Dilerseniz bir kelime vererek ve yanında bir kategori seçebilirsiniz. Bunun ile alakalı kullanıcı adları seçmeniz de mümkün.

Kullanıcı adı bulmak için oldukça kolay ve etkili yöntemde username generator isimli sitedir. Siteye girerek birbirinden güzel ve orijinal kullanıcı isimleri üretebilirsiniz. Siteye gitmek ve kullanıcı adı bulmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

havalı-kullanıcı-adları

Bunun dışında ise, kullanıcı adı uzunluğu bir kriter. Mesela hangi harf ile başlayacak ve girdiğiniz kelime hangi grup içinde yer alsın gibi seçenekleri kullanabileceğiniz güçlü bir servis. Servis İngilizce olarak kullanıcı adı buluyor, şuanda Türkçe desteği bulunmuyor.

 http://www.spinxo.com/

Güzel ve havalı kullanıcı isimleri bulma konusunda yardımcı diğer servisimiz ise Spinxo isimli servis. Servisin özelliği ilk anda tüm ilgi alanları ve istediğiniz kelimeler vererek alakalı bir kullanıcı ismi bulabilmeniz. Servisi kullanmak ise son derece basit. Dilerseniz sosyal medya servisleri Youtube, İnstagram veya Twitter için özel kullanıcı adı bulma özelliklerini de kullanabilmeniz.

kullanıcı-isimleri

 

http://www.namegenerator2.com

Bu serviste iki kelime grubundan bir eşleştirme yaparak size bir kullanıcı adı üretiyor. Başlangıç grubuna bir harf yada harfler girdikten sonra, diğer bitiş grubuna harf veya harfler yazarak  “Generate” butonuna basarak isimler üretebiliyorsunuz.

kullanıcı-isimleri-bulmak

nicknamemaker.net

Güzel ve yaratıcı kullanıcı adları bulmak için kullanabileceğiniz diğer bir serviste “nickname maker” isimli servis. Kullanıcı adının baş harfi ve son hecesini yada harfini verirsiniz yeterli. Size çeşitli seçenekler sunuyor, İngilizce tabanlı olmasına rağmen farklı ve kimsede olmayan, hiçbir yerde olmayan kullanıcı isimleri üretebilirsiniz.

survley.com

Kullanıcı adı oluşturucu sitelerden en değişik ve yaratıcı olanı survley.com sitesi, buraya girdiğinizde size İngilizce olarak size bazı sorular soruyor. Sizin hakkınızda verdiğiniz cevaplara bakarak küçük anketin sonunda size bir kullanıcı adı öneriyor. Yaratıcı, hoş ve güzel olan bu fikir, önerilen kullanıcı isimlerinde de belli oluyor. İngilizce kullanıcı adı seçmek isteyenlerin kullanabileceği ve memnun kalacağı bir servis.

behindthename.com

Bu serviste size seçtiğiniz bir dilde rastgele veya sizin verdiğiniz isim içeren bir kullanıcı adı üretiyor. Bu kullanıcı isimleri genellikle veri tabanında bulunan isimlerden oluşuyor. Sistem üzerinde Türkçe dahil epeyce isim bulunmakta, kullanıcı adı bulmak için deneyebileceğiniz bir hizmet.

 

Fantastik Kullanıcı adları bulma

kullanıcı-adı-örnekleri-1

http://fantasynamegenerators.com/ içinde birçok araç bulunduran bir sistemdir. Fantastik kullanıcı adlarından, fil yada oyun kahramanlarına benzer birçok isim üretilir, Lord of the Rings, Star Trek Name, Halo Name, Warhammer 40k, Game of Thrones gibi bir çok dizi veya filmde bulunan karakterlere benzeyen isimler üretebilirsiniz.

Havalı ve kimsede olmayan bir kullanıcı adınız olsun istiyorsanız bu hizmeti deneyebilirsiniz. Kullanıcı adı seçiminizde bir sınırda bulunmamaktadır dilediğiniz kadar kullanıcı adı seçimi yapabilirsiniz. Kullanıcı adı örneği oluşturmak ayrıca ücretsizdir. Kullanıcı adı örnekleri oluşturmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

org-kullanıcı-isimleri

Sistem içinde sadece Fantastik kullanıcı isimleri yok, bunların dışında Türkçe de dahil bir çok dilde isimler üretebileceğiniz araçlarda mevcut.  Bunların dışında gerçek isimlerde rastgele üretilebilmektedir. Kısacası bu servis içinde binlerce kullanıcı adı sizleri bekliyor, aradığınız kategoriye göre, site içinde gezinerek keşif yaparak öğrenmeniz mümkün.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
  1. Dilay dedi ki:

    Güzel kullanıcı isimleri aklıma geldi teşekkürler

  2. ali dedi ki:

    yilanlikaya

  3. Xecce dedi ki:

    Majdkeje

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.