MobilShift

Konum nasıl atılır

05.10.2016
65
Konum nasıl atılır

Konum nasıl atılır?

Konum atma veya gönderme, konum nasıl atılır? Konum gönderme işlemi nasıl yapılır? Whatsapp yada Google Haritalardan konum gönderme, yerimi haritada gönderme gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalışacağız. Konum bilgisi nasıl atılır? Bir mobil telefondan konum atma nasıl gerçekleşir? Mobil cihazlarda konum belirleme sistemi varsa, konum bilgisi başka bir kullanıcıya gönderilebilir? Konum atma ile ilgili olarak, nasıl atılır, konum göndermede kullanılan programlar hangileri, nasıl konum atabilirim, resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Konum Bilgisi Paylaşma

Bir cihazda konum bilgisi Gps aracılığı ile olur, “küresel konumlandırma sistemi” olarak isimlendirlen bu sisteme alıcı olarak dahil olur, Cihazınızda bulunan Gps Anteni sayesinde, bu alıcı cihazın konumunu 1 ila 10 metre aralığında saptaya bilmektedir, konum belirlemede sizin bulunduğunuz konumdaki internet bağlantınız ve uydu konumları, arazi yapısı gibi faktörler etkilidir.

Akıllı telefon özelliğine sahip cihazlarda iki tür konum belirleme sistemi bulunur, ilk baz istasyonlarından gelen sinyallere göre belirlenmektedir, ancak bu yöntemin doğruluk payı azdır ve kapsama alanı içinde olunması gereklidir. İkinci yöntem ise Gps sisteminden yararlanmaktır, bu yöntem ise daha doğru bir konum sağlar.

Konum Atma işlemi

Konum nasıl belirlenir kısaca bahsettikten sonra, cihazlardan konum atma işlemini anlatalım, bir telefondan konum atmak için bir çok yöntem bulunur, Google Haritalar, Whatsapp, Google Allo gibi bir çok uygulama içinden konum bilgimizi karşı tarafa mesaj olarak gönderebilir, karşı taraf bu bilgiyi harita üzerinde görecek şekilde açabilir.

Whatsapp Konum Atma

Whatsapp üzerinden konum atmak için, yukarı kısımda yer alan ataç simgesine dokunun ve açılır menüden “Konum” ikonuna dokunarak dilediğiniz kişiye o an bulunduğunuz konumu atabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Bknz: “Whatsapp Konum Atma”

Google Haritalar Konum Atma

Google haritalardan konum atmak için, Google Haritaları açarak mevcut konumunuzu bulun ve işaretleyin, ardından çıkan ikon üzerine basılı tutarak konumunuzu herhangi bir mesaj servisi üzerinden gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Bknz: “Google Konum Atma”

Google Allo Konum atma

Google Allo üzerinden de konum bilginizi karşı tarafa kolayca gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Bknz: “Google Allo Konum Atma”

Yandex Konum atma

Yandex üzerinden konum bilgilerinizi yollayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Bknz: “Yandex Konum Atma”

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Efemm dedi ki:

    WhatsAppı çok seviyorum

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.