MobilShift

Kablosuz modem şifresi değiştirme

05.11.2015
146
Kablosuz modem şifresi değiştirme

Kablosuz modem şifrenizi değiştirmek için, kablosuz modeminize bağlanmanız gerekmektedir. Kablosuz modeminize ise Webh ara yüzünden giriş yapmak suretiyle bağlandıktan sonra, modem içinden ayar bölümünden şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Kablosuz modeminize web ara yüzünden giriş yapmak için, bir internet tarayıcısı açın ve adres çubuğuna 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazarak klavyeden “Enter” tuşuna basın, karşınıza bir giriş ekranı gelecektir. Bu giriş ekranında ise bir kullanıcı adı ve şifre bölümü bulunur, bu bilgiler ise modeminizi satın aldığınız firma yada internet servis sağlayıcınız tarafından size verilmiş olmalıdır. Bu kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.

kablosuz-şifre-değiştirme

Modeminize ait web ara yüzü şifrenizi bilmiyorsanız, öğrenmek için marka veya modelinizi bloğumuzda aratarak bulabilirsiniz. Varsayılan şifreler, modeminize fabrika tarafından tanımlanmış şifrelerdir ve cihazı sıfırladığınızda bu şifreleri kullanmalısınız.

Kablosuz şifre değiştirme işlemleri

Kablosuz web ara yüzünden modem içine girdikten sonra, kablosuz alanında bulunan şifre değişikliği alanından şifrenizi değiştirebilirsiniz. Buradaki işlem, modeminizin, mark ve modeline göre değişiklik gösterebilir, ancak yapılacak işlemler aynı şekildedir. Kablosuz bağlantı olarak isimlendirilen bir alandan, kablosuz şifre değişikliği bölümünden şifre değişikliklerinizi yapabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.