MobilShift

İtunes İphone zil sesi yapma resimli 2017

27.06.2017
204
İtunes İphone zil sesi yapma resimli 2017

iPhone zil sesi nasıl kolay bir şekilde yapılır? Mp3 şarkıyı zil sesi yapma işlemi, resimli anlatım ile kolay iPhone zil sesi değiştirme? iPhone’da her şarkıyı yada mp3 dosyasını zil sesi yapmak istiyor ama bir türlü yapamıyorsunuz değil mi? iPhone cihazlarda direkt bu özellik bulunmaz. Bunun için bir dizi işlem yapmanız gerekmektedir.

iPhone bir cihazda beğendiğiniz bir mp3’ü zil sesi yapabilmek için iTunes kullanmalısınız. iTunes üzerinden iPhone zil sesi yapmak için bazı gereklilikler vardır, her parçayı zil sesi yapamazsınız. Zil sesi yapmak istediğiniz parçanın 40 saniyeden kısa olması ve (*.m4r) formatında olması gereklidir, bunun dışında 40 saniye bile olsa bir mp3 ses doyasını zil sesi yapmanız mümkün değildir.

Bu işlem ile ilgili olarak daha önceden anlatmış olduğumuz “İphone Zil Sesi yapma” isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Hazırladığınız bu zil sesi dosyasını nasıl iPhone cihazınıza aktaracaksınız bu yazıda bu işlemden bahsedeceğiz.

iPhone Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

Dediğimiz gibi bir mp3 dosyasını iPhone’da direk olarak zil sesi olarak kullanamazsınız. Bunun için mp3 formatından (*.m4r) formatına dönüştürmeniz gerekir. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

Bunun için, cihazınız bilgisayara bağlı olmalı ve bilgisayarınızda da iTunes kurulu olmalıdır. Şimdi ses doyasınızı (*.mp3) formatından (*.m4r) formatına dönüştürmeniz gerekiyor. Bunun için bir çok yöntem bulunur, sizler için en kolay yöntem olan bir Online çevirici hizmetinde bu işlemi yaptık ve uyguladık.

Aşağıdaki yazıdan online çevirici ile mp3 dosyasını nasıl (*.m4r) formatına çevirebileceğiniz anlatılmaktadır.

İphone zil sesi formatına dönüşüm

Şimdi ses dosyamızda (*.m4r) formatına çevirmiş olduk. Şimdi iPhone cihaza çevirdiğimiz bu dosyayı nasıl zil sesi olarak atayabilirsiniz onu anlatalım.

Bunun için iTunes yazılımını açalım ve aşağıda anlatılanları yapalım.

Çevirisini yaptığımız ses dosyamızı seçerek açıyoruz.

Şimdi iTunes bölümünden “Ses Tonları” bölümüne gidelim ve yüklediğimiz dosyayı burada görüntülendiğinden emin olalım. Ancak Ses tonu hala cihazımızda değil, bunun için “eşzamanla” işlemi yapmamız gerekiyor.

Artık ses dosyamızı “Eşzamanla” işlemi ile cihaza aktarma işlemini yapmak kalıyor, cihazı eşleştirin ve ardından cihazdan zil sesleri bölümüne girdiğinizde zil sesinizi en başta göreceksiniz.

İphone zil sesi formatında dönüştürme

İphone zil sesi formatına dönüşüm

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.