MobilShift

iTunes İphone Telefonu Neden Görmüyor

27.11.2018
82
iTunes İphone Telefonu Neden Görmüyor

İtunes Telefonu Görmüyor Çözümü ile ilgili olarak olası nedenleri ve çözümleri yazımızda sizlerle paylaşalım. iTunes bağlanma sorunları ve çözümü için yapabileceğiniz işlemler ve iTunes telefonu görmeme – tanımama gibi sorunlarını çözümü için yardımcı olabilir.

Eğer iPhone, iPad veya iPod aygıtınız ile iTunes’e bağlanmıyorsanız, aşağıda önerilen işlemleri yaparak bağlanmayı deneyebilir ve sorunu çözebilirsiniz.

iTunes uygulaması, iPhone, iPad veya iPod gibi cihazlar için, veri aktarımından cihaz yönetimine kadar bir çok işleve sahip bir uygulamadır.

Cihaz ve bilgisayar arasında bağlantıyı sağlayan bir araç olan iTunes’e bağlanamamak, cihazınızın da işlevselliğini önemli ölçüde etkiler, peki bu gibi durumda ne yapmanız gerekmektedir.

iTunes bağlanma sorun ve çözümleri nelerdir?

İşleme başlamadan önce, bilgisayarınızda kurulu bir iTunes uygulaması olmalıdır ve kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmış olmanız da gerekebilir. Daha sonra ise cihazı orijinal kablosu ile bilgisayarınızın USB girişine takmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra bu şekilde bir hata alıyorsanız olası çözüm yollarına aşağıdan göza tabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod cihazlarınızın bilgisayara bağlanması ile ilgili olarak donanımsal ve yazılımsal sorunlar olabilir, hem bilgisayarda hem de cihazınızda bu tür sorunların olabileceğiniz göz önüne alarak, hem cihazda hem de bilgisayarda hem de bağlantı yaptığınız kabloda bazı denemeler yapmanız gerekebilir.

Aşağıda bu tür sorunların çözümü için olası çözüm yolları anlatılmaktadır, bu tür sorunlar sonucunda oluşabilecek sorunlara karşı cihazınızın içindeki verilerin mutlaka bir yedeğini almanız gerekebilir.

Aşağıda anlatılan işlemlerden bazıları cihazınızda veri kayıplarına yol açabilir, bu duruma karşın önemli verilerinizi yedeklemeniz gerekebilir. Cihaz yedeğinizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri denemeye başlayabilirsiniz.

iTunes Bağlantı Hata Türleri

iPhone, iPad veya iPod cihazı bilgisayara bağladıktan sonra karşılaşacağınız olası hatalar, hiçbir aksiyon olmaması, bilinmeyen hata alınması veya “0xe” gibi hatalardan birisi olabilir. Bu durumda aşağıdaki olası çözüm yollarını deneyerek çözüm arayabilirsiniz.

İlk olarak iPhone, iPad veya iPod cihazınız ile bilgisayar arasında kullandığınız kablonun orijinal bir kablo olmaması durumunda oluşabilen bir hata olma olasılığı ilk akla gelen hata kaynağı olabilir. Bağlantı yaptığınız kablo orijinal bir kablo değil ve bu hatayı alıyorsanız, temin edebileceğiniz orijinal bir kablo ile bağlanmayı tekrar deneyin.

orijinal iphone bağlantı kablosu

iPhone, iPad veya iPod cihazınızın ekran kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin ve ana ekranın görülebilir olduğundan emin olun.

Bilgisayarınızda kurulu olan iTunes’un son sürüme sahip olup olmadığını kontrol edin, eğer daha düşük bir sürümde iseniz, iTunes güncellemesi yaparak son sürüme yükseltmeyi deneyin.

itunes bağlanma sorunları

Bilgisayarınızın USB girişinin sağlam ve çalışır olduğunu kontrol edin, bunun için diğer USB girişlerini deneyin veya farklı bir cihazı ile USB girişinden çalıştırmayı deneyin.

bir IOS cihazı bilgisayara bağlarken, cihaz ekranında bağlantı yapılmadan önce çıkan “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” yazısına görmeniz ve ekran kilidini açarak, “Güven” yazısına dokunmanız gerekmektedir, bu uyarının olup olmadığını kontrol edin.

bu bilgisayara güvenilsin mi

Bilgisayarınızda farklı bir USB girişinde bir cihaz takılı olup olmadığını da kontrol edin, bu durumda donanımsal bazı sorunların yaşanması olasıdır.

Bağlanmayı denediğiniz iPhone, iPad veya iPod cihazı yeniden başlatın ve bağlanmayı tekrar deneyin.
Farklı bir bilgisayardan bağlanmayı deneyebilirsiniz, eğer bilgisayarınızda USB aygıtı tanıma ile ilgili bir sorun olabilir, bunu göz önüne alarak, farklı bir bilgisayardan cihazınızı tanıtmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıda anlatılan işlemlerden sonra büyük bir olasılıkla bağlantı sorunlarınız çözülecektir, aksi halde cihazınızı sıfırlama işlemi yaparak sorunu çözebilir ya da teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Apple Destek ekibi ile aşağıdaki bağlantıdan ulaşarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

apple destek ekibi

https://support.apple.com/tr-tr/contact

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.