MobilShift

İsmini bilmediğiniz melodiyi şarkıyı bulma

13.08.2015
253
İsmini bilmediğiniz melodiyi şarkıyı bulma

İsmini bilmediğiniz melodiyi veya şarkıyı nasıl bulurum?

Adını bilmediğim bir şarkının ismini nasıl bulurum, melodisini bildiğim ama ismini bilmediğim bir şarkıyı nereden ve nasıl bulabilirim? Sadece melodisini bildiğim bir şarkıyı nereden bulurum?

Melodi bulma uygulamaları

sadece melodisini bildiğiniz bir şarkı yada ritmin hangi şarkıya ait olduğunu nasıl bulurum diye merak ediyorsanız, bunun kolay bir yolu var, bu iş için hazırlanmış olan bir uygulama ile bunu yapmanız mümkün. Uygulamanın ismi “soundhound” uygulamaya melodiyi ıslıkla çalın yada mırıldanın, veritabanında araştırsın ve eşleşen melodileri size liste halinde sunsun. Sizde bu melodiler içinde aradığınızı bulmaya çalışın.

soundhound-melodi-bulma

En Uygun melodiyi bulmaya çalışın

Uygulamanın garantisi yok, ama aradığınız melodiyi bulmanın en popüler yollarından biri, denemeye değer. Eğer aradığınız şarkının yada melodinin hangi şarkıya ait olduğunu bulamadıysanız denemek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Soundhound uygulaması

Uygulama kullanımı oldukça basit, uygulamayı yükleyin ve ekranda çıkan yuvarlak noktaya tıklayın ve melodiyi mırıldanın, yada dinletin veya ıslıkla çalın. Yuvarlak noktaya tekrar basın ve bulmasını bekleyin, soundhound uygulamasının bulduğu sonuçların üzerine tıklayarak dinleyin ve aradığınız melodiyi bulmaya çalışın.

Soundhound uygulamasını indirin Android için

İos uygulaması indirin

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.