MobilShift

İris tarayıcı & Sensör hangi telefonlarda var

26.04.2017
43
İris tarayıcı & Sensör hangi telefonlarda var

İris tarayıcı & Sensör hangi telefonlar var?

İris sensörü yada iris tarayıcı (Scanner)i göz bebeiğinde ki iris tabakasısını tanıyan ve ileri dizey telefonlarda bulunan bir donanımdır. İris sensörü ile kişinin iris tabakası tanıtılır ve artık bu telefona tanımlanan işlemleri başka birisi yapamaz, oldukça ileri düzey bir güvenlik sağladığı için, donanım olarak üst düzey güvenlik sağlar.

İris sensörü mobil cihazlar için oldukça yeni bir teknolojidir, aslında iris tanıma sistemleri farklı alanlarda kullanılılan bir teknolojiydi, ancak artık mobil cihazlarda da kullanılmaya başlanan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

iris sensörü

İris Sensörü Hangi cihazlarda bulunuyor?

2017 yılında piyasya çıkan Samsung Note 7 serisi ile iris sensörü kullanılmaya başlandı, buna göre İris sensörü tarayısı teknolojisini kullanan marka Samsung oldu. Samsung Galasy Serisinde ise Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde de iris sensörü bulunuyor.

İris Sensörü nedir, ne işe yarar?

Buna göre iris sensörü bulunan telefonmodelleri bu başlık altında yazılıacak ve yeni bir telefon eklendiğinde de bu yazıya eklenecektir. İris sensörü olan telefonların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu bölümde iris sensörüleri donanım olarak bulunan telefon modelleri listelenmektedir, yazılımsal olarak iris tanıma uygulaması olan modeller listeye alınmamıştır.

İris Tarayıcı (Sensör) olan Telefonlar

  • Samsung Note 7
  • Samsung Note 8
  • Samsug Galaxy S8
  • Samsung Galaxy S8 Plus

Sensörler ve görevleri

G-sensor nedir ne işe yarar

Accelerometer sensör nedir

Ortam ışığı sensörü nedir

https://www.mobilshift.com/yakinlik-sensoru-ne-ise-yarar/

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.