MobilShift

İphone zil sesi formatına dönüşüm

27.06.2017
230
İphone zil sesi formatına dönüşüm

iPhone için zil sesi normal bir mp3 formatından farklıdır ve her ses dosyasını iPhone cihazlarda zil sesi yapamazsınız, bunun için ses dosyanızı çevirmeniz gereklidir. Bunu daha önceki yazılarımızda detaylı olarak anlatmıştık. Bu işlem için mp3 formatını dönüştürmemiz gerekiyor.

Bu yazıda size mp3 formatından m4r formatına dönüşüm nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağız.

Mp3’ten m4r formatına dönüşüm nasıl yapılır?

Ses dosyalarımızı iPhone zil sesine göre nasıl dönüştüreceğiz, elimizdeki şarkıları nasıl zil sesi yapabiliriz. iPhone zil sesleri nasıl yapılıyor, iPhone zil sesi formatı nedir? iPhone zil sesi ile ilgili sorularınız ve mp3 ten m4r formatına dönüşüm nasıl yapılır, aşağıdaki resimli anlatımımızda bulabilirsiniz.

İphone Zil Sesi Formatı nedir?

iPhone zil sesi formatı olarak m4r kullanır, bu sebeple herhangi bir mp3 dosyasını zil sesi yapamazsınız. Ama online editörler ile bir mp3 formatını m4r formatına dönüştürebilirsiniz. Bu amaçla kurulmuş bir çok uygulama veya online çevirici bulunmaktadır. Bu yazıda sizlere kullanımı oldukça kolay ve basit bir araç tanıtımı yapmak istiyoruz.

iPhone cihazınız için (*.m4r) formatına dönüşüm yapabileceğiniz online bir uygulamadır. Ses dosyanızı sisteme upload edersiniz, “iPhone için” seçeneğine tıklarsınız, bu işlem ses dosyanız uzunsa, iPhone için standart olan 40 saniye veya altına düşürür ve çevirir, ses dosyanızı indirip iTunes ile cihaza aktarıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak ses dosyanızı çevirin, bunun için aşağıdaki işlemleri uygulayın. elinizde zil ses yapmak istediğiniz bir ses dosyası, şarkı veya (*.mp3) uzantılı bir dosya olmalıdır.

İphone Zil sesi formatına dönüştürme işlemi

İlk adımda dosyamızı açarak karşıya yüklüyoruz.

dosyamız ses dosyası şeklinde açıldığında kendimiz istersek dilediğimiz kısımlarından kesebilirsiniz. Bunun için “iPhone ses tonu” butonuna basabilirsiniz. Bu durumda ses dosyanız 40 saniye altına inecek şekilde kesilecektir.

Ses dosyanız artık hazır indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosya iPhone zil sesi formatında olacaktır.

http://mp3cut.net/tr/

Artık Cihazınıza bu hazırladığınız ses dosyasını gönderebilir ve zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

İtunes ile İphone Zil sesi ayarlama işlemi

İtunes İphone zil sesi yapma resimli 2017

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.