MobilShift

iphone wifi sorunu kesin çözüm

01.04.2017
539
iphone wifi sorunu kesin çözüm

İphone Wifi sorunu kesin çözüm

İphone 4-5-6-7 Wifi bağlantısı sorunları yaşıyorsanız, sebebi ve çözümü ile ilgili size sunacağımız bir kaç öneri vardır, bu önerileri uygulayarak İphone Wifi sorunlarınızı çözebilirsiniz. İphone 4-5 ve İphone 6 modellerinde yaşanılan Wifi kesintileri çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

İphone Wifi Neden kesiliyor

Eğer cihazda donanımsal bir sıkıntı yok ise genelde bu durum, telefonu varsayılan ayarlara döndürdüğünüz zaman çözülecektir. Telefonda kullanıma bağlı olarak yada ağ ayarlarına etki eden bazı ugulamalar sebebi ile İphone Wifi kesintilerine yol açabilmektedir.

İphone Wifi bağlantısı gerçekleşiyor ve kısa süre sonra kesiliyor ise, ilk olarak Wifi çekim alanında olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz, eğer deneme şansınız varsa başka bir telefon ile mevcut Wifi ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Eğer herhangi bir sıkıntı yaşamadan bağlanıyorsa, o zaman sorun sizin telefonunuzda olduğunu kesinleştirmiş olacaksınız.

Etkin bir Wifi ağ kapsama alanında olduğunuzdan emin olunuz.

İphone Wifi Açma

Kapsama alanında bir Wifi alanına bağlanmak için, İphone telefonunuzun Wi-Fi özelliğini aktif hale getirmeniz gereklidir. Bunun için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

İphone Wi-Fi Ağına katılma

İphone cihazınızda Ayarlar > Wi-Fi‘a seçeneğine gelerek dokunun. bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ismine dokunarak bekleyin, bu ağa bağlandığınızda mavi bir onay işareti belirir, bu durumda ağa bağlı olduğunuzu gösterir.

 

iphone wifi açmaBağlanacağınız Wi-Fi ağı bir şifre ile korunabilir, bu durumda bu ağa ait anahtarı yani şifreyi bilmeniz ve açılan kutuya girmeniz gereklidir, yanlış bir ağ anahtarı girdiğinizde ağa bağlanamazsınız.

İphone Wi-Fi sorunu tespit etme

İphone cihazı bir ağa bağlanmada yaşadığınız sorunları tespit edebilirse, ağ bağlantıları alanında bu sorunu göstermektedir. örnek olarak geçerli bir internet bağlantınız yok ise ağa bağlansanı zbile internet erişiminiz olmaz. Bu durumda İos tarafından size önerilen çözümleri görmek için Wi-Fi bağlantısına dokunun.

iphone wifi bağlantı sorunuİnternete bağlanmada sorun yaşıyorsanız, Wi-Fi modeminizi yeniden başlatın, ancak yapacağınız her adımdan sonra tekrar internete bağlanmayı deneyin. Sorun çözülmedi ise cihazınızı yeniden başlatın.

Farklı bir Wi-Fi ağına katılmayı deneyin, eğer bu ağa bağlanmakta başarılı iseniz, muhtemel sorun bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağı ile alakalıdır, bu durumda ağ yöneticisinden yardım almanız gereklidir.

İphone Ağ ayarlarını sıfırlayın

Yapmanız gereken cihazın tüm ağ ayarlarını sıfırlamak, bu işlem ile dah aönce kullanmış olduğunuz Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel bağlantı ayarlarını ve varsa VPN ve APN ayarlarını da sıfırlayacaktır. bunun için;

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

İphone Cihaza Hard Reset Atın

Tüm yapacağınız bu işlemlerden sonra hala internete girmekte zorlanıyorsanız, İphone cihazınıza Hard Reset atarak fabrika ayarlarına getririn, bu durumda cihaz içinde yer alan tüm veriler silinecektir bu işleme başlamadan önce tüm yedeklerinizi alınız.

İphone hard reset atarak fabrika ayarlarına döndürmenize ve Wi-Fi ağınızda da bir problem olmadığına eminseniz, cihazda donanımsal bir problem olması muhtemeldir, bu durumda cihazı yetkili bir teknik servise götürmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.