MobilShift

iphone ve Samsung Orijinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

15.10.2019
41
iphone ve Samsung Orijinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Akıllı cep telefonunuzun şarj cihazının orijinal olması önemlidir, cihaz bataryasaının sağlığı için, o markaya ait orojinal bir şarj cihazı kullanmanız gerekmektedir.

Peki, bir şarj cihazının orijinal olup olmadığını nası anlayabiliriz? Bu yazıda size konu ile alakalı bir kaç ipucu vereceğiz, bunlardan yola çıkarak bir şarj cihazının orijinal olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

iPhone ve Samsung Orijinal Şarj Aleti

iPhone ve Samsung orijinal şarj aleti nasıl anlaşılır? Orijinal şarj aletleri nerede satılmaktadır?

Satın aldığınız bir cihazın kutusundan orijinal şarj aleti çıkmaktadır. Bu şarj cihazı, cep telefonunuza uygun olarak üretilmektedir.Bu cihaz ile cep telefonunuzu şarj ederek, cihazın bataryasının sağlığını koruyarak daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Orijinal şarj aleti bozulduğu ya da herhangi bir nedenle iş göremez olduğu zaman, orjinal şarj cihazını bulmanız ve kullanmanız önerilir. Peki ama bir markaya ait orijinal şarj cihazını nasıl bulacağız ya da bir cihazın orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağız.

Üretici resmi sayfasından alacağınız cihazlar orijinaldir. Bazı durumlarda bir şarj cihazının orijinalini bulmak oldukça zordur. Bizim tavsiyemiz Apple veya Samsung Web siteleri üzerinden almanız yönünde. Peki piyasadaki şarj aletlerinin orijinal olup olmadığını nasıl anlıyoruz?

Şarj cihazında yazan marka isiminin şekli

Şarj cihazlarındaki yazı orijinaline benzemekle birlikte, yazı font ve şekillerine dikkatli bakınca, sahte olduğu anlaşılabilir. Genelde sahte cihaz üreticileri, orojinal logoların belirei harflerini değiştirebilir veya o logoya benzer bir şekilde tasarım yapabilir. Bu durum ancak dikkatli bir inceleme ile görülebilir.

Firmanın logosu firmanın yapmış olduğu ayara göre basılır. Bu kurala göre basılmayan logo cihazın sahte olduğunu göstermektedir. Sahte kısımda göründüğü gibi ”A” ve ”M” harfi ”S” harfine biraz daha yakın. İşte bu ürünün sahte olduğunu göstermektedir.

Cihazın Ağırlığına Dikkat Edin

Orijinal bir şarj cihazı, sahtesine göre daha ağırdır, içinde bulunan elektironik devreler ve sarımlar daha fazla olacağı için, orijinal cihazlar daha ağır olmaktadır.

Malzeme Kalitesine Dikkat Edin.

Sahte ürünlerin malzeme kalitesi ve işçiliği kendini belli eder, buna göre biraz detaylı bir inceleme ile bu kalite farkını rahatlıkla görebilirsiniz.

Üretim Yerine Dikkat Edin

Üretim Yeri

Bilindiği üzere Samsung ürünlerini Vietnam’da üretmektedir.Sahte kısma bakacak olursak hem Çin’de üretildiğini, hem logosunun belirgin olduğunu ve ”A+” işareti görüntülüyoruz. Bu belirtiler ürünün sahte olduğunu belirtir.

Cihazın Detaylarına ve Metal aksamına Dikkat Edin

Uç kısım

Aldığınız ürünün sahte kısmına baktığımızda direkt düz olduğunu görüyoruz. Bu ürünün sahte olduğunu gösterir. Orijinal üründe fişin uç kısmında çıkıntılar olması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.