MobilShift

iPhone Spotlight Araması Nedir?

21.08.2015
158
iPhone Spotlight Araması Nedir?

iPhone Spotlight Araması Nedir?

iPhone Spotligh araması nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Apple Mac ve İos için kullanılabilen ve İphonunuzda bulunan iPhone Spotligh araması nasıl kullanılır? iPhone Spotligh özellikleri nelerdir, nereden ayarlayabilirim, cep telefonumda nasıl arama yapabilirim? İphone telefon içinde aramöa yapma, mesajlarda ve rehberde arama nasıl yaparım. Apple İos İphone gelişmiş arama özellikleri nelerdir?

iPhone Spotligh ile gelişmiş arama

iPhone Spotligh araması size oldukça gelişmiş arama seçenekleri sunar, iPhone Spotligh ile hem mobil cihazınızda, hemde dilerseniz internette veya Wikipedia gibi sitelerde arama imkanı sunar. iPhone Spotligh araması ile cihaz içinde kolaylıkla arama yapabilirsiniz. Spotlight Araması, anlık arama hizmeti sunar, yani siz yazarken o aramay abaşlar ve eşleşen kelimle ve harflere göre sonuçları getirmeye başlar.

Spotlight Arama çubuğunu açma

Ekranınızda bulunan uygulama kutucukları arasında bir yere dokunarak hızla aşağı çekin ve Spotlight Arama çubuğu ekranın üst bölümünde belirecektir. Buaraya cep telefonunuzda yada internette aramak istediğiniz bir kelime öbeğini yazmaya başlayın.

Spotlight-araması

iOS 8’de, Spotlight araması Safari tarayıcısı üzerinden aşağıdakiler gibi sonuçları önerebilir:

  • Wikipedia
  • Haber makaleleri
  • Yakındaki yerler
  • iTunes Store, App Store ve iBooks Store

Spotlight Araması ayarları için

iPhone > Ayarlar > Genel > Spotlight Araması yolunu izleyin. Burada bir takım ayarlar yapabilirsiniz.  Spotlight’ta arama yaptığınızda çevrimiçi öneriler alabilirsiniz, aramanız ile alakalı sonuçları listeler ve karşınıza öneri olarak sunar.

Spotlight’ta arama yaptığınızda çevrimiçi öneriler alamıyorsanız şu ayarları kontrol edin:

  1. Ayarlar > Genel > Spotlight Araması’na dokunun ve Spotlight Önerileri’nin etkin olup olmadığını kontrol edin.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.